22.01.2009

Хто має реєструвати договори комерційної концесії?

Народний депутат Олександр Фельдман представив парламенту проект Закону по цьому питанню

Комітет з питань правової політики рекомендує парламенту прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін в деякі законодавчі акти України (відносно державної реєстрації договорів комерційної концесії)". Даний проект був представлений народним депутатом Олександром Фельдманом (фракція БЮТ) та зареєстрований під номером 2234.

Цивільний кодекс: Стаття 1118.
2. Договір комерційної концесії підлягає державній реєстрації органом, який здійснив державну реєстрацію правоволодільця.

Законопроектом пропонується урегулювати деякі питання державної реєстрації договорів комерційної концесії (франчайзингу), і наділити цією компетенцією Державний департамент інтелектуальної власності, що діє в складі Міністерства освіти і науки України. Відповідні зміни запропоновано внести в в частину 2 статті 1118 Цивільного та частину 2 статті 367 Господарського кодексів України.

На сьогоднішній день органи державної реєстрації не мають реальних повноважень на те, щоб реєструвати договори комерційної концесії, а також вносити до них зміни та розривати (не дивлячись на те, що це передбачено вищезгаданими статтями Цивільного та Господарського кодексів). Таким чином, як переконані автори законопроекту, юридичні та фізичні особи позбавлені права використовувати такий інститут цивільного права, як договір комерційної концесії. Представлений законопроект пропонує вирішити цю "проблему".

За інформацією Ліга:Закон

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Хто має реєструвати договори комерційної концесії?

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank