07.11.2013

SportLife на мільйон

Про секрети успішного бізнесу в індустрії спорту, ситуацію на вітчизняному ринку і плани на майбутнє розповів в ексклюзивному інтерв’ю засновник групи компаній SportLife Дмитро Єкімов.

Як виникла ідея створення мережі фітнес-клубів в Україні?
На момент заснування SportLife в Україні у мене вже був з десяток фітнес-клубів у Москві, Санкт-Петербурзі та США. У 2004 році я летів з Лос-Анджелесу до Москви, але через погоду літак сів у Києві. Скориставшись нагодою, я зустрівся зі своїми київськими друзями, і так вийшло, що залишився тут на цілий тиждень. І ви знаєте, ваше місто мені дуже сподобалося, на мою думку - це одне з кращих міст Європи для життя. Окрім цього я звернув увагу, що на той момент у Києві не було великих, доступних за ціною клубів з басейнами, тренажерними залами, лаунжами, дитячими клубами і т.і. Хоча і в Москві, і в Петербурзі, і у Варшаві працювало вже близько сотні великих масових клубів з демократичним ціноутворенням. У 2004 році Україна являла собою «клондайк» для фітнес-бізнесу.

дмитрий екимов Фото SportLife

Дмитро Єкимов - засновник групи компаній SportLife

Де в Києві відкрився перший SportLife?

Стартували в ТЦ Plazma на Петровці в березні 2007 року. Ми з друзями вирішили створити перший фітнес-клуб SportLife саме там. Головним нашим завданням на той час було розмістити під одним дахом всі фітнес-послуги. Вартість річного абонемента складала від $300.

Яка ситуація на українському ринку фітнес-послуг сьогодні?

Завдяки нашому стрімкому розвитку ринок столиці та інших міст, в яких ми представлені, в масовому сегменті дуже близький до насичення. Що стосується преміум-сегменту, то, на мій погляд, він навіть трохи перевантажений. Ми знаємо про проявлений в цьому році інтерес до України з боку однієї з глобальних фітнес-мереж, до складу якої входять приблизно 800 клубів, а також інших російських операторів. І наскільки відомо, ними було прийняте рішення не виходити на український ринок саме з цієї причини.

SportLife

Охарактеризуйте свої позиції на вітчизняному ринку.

Український ринок фундаментально вужче від російського, де фітнес-клуби відвідує близько 5-7% населення. На польському ринку цей показник в районі 10%. В Америці ж фітнес популярний серед 16% населення. Але ми позитивно дивимося у майбутнє: фітнес та здоровий спосіб життя - це тренд, і з кожним роком, в тому числі завдяки нашій медійній діяльності, він набирає популярності. Нашу позицію можна описати як беззастережне лідерство. Зараз ми оперуємо 150 тис. кв. м. фітнес-нерухомості, також в даний момент будується ще 100 тис. кв. м.

Чи є у вас конкуренти?

Якщо говорити про Росію - то так. В Україні ж цей бізнес у стадії розвитку.

Фрагмент інтерв'ю, опублікованого в журналі "Ідеї Бізнесу ФРАНЧАЙЗИНГ" 11/2013

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
SportLife на мільйон

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 281 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank