17.07.2012

Нова податкова реформа - палач малого бізнесу?

Новий проект податкової реформи може посприяти виведенню грошей з "тіні", але з іншого боку - знищити малий бізнес.

Головним плюсом в, наданому Мінфіну, податковому проекті Клименка є зменшення ставки єдиного соціального внеску з 34,7% до 18,6%. Голова Всеукраїнського об'єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан зазначає, що запланована концепція виведе 170 млрд грн. з "тіні". Але з іншого боку реформа може привести до посилення інфляції і знищення дрібного бізнесу. Дана ситуація буде тягнути економіку вниз, в першу чергу це стосується скасування спрощеної системи, паралельного справляння трьох податків на додану вартість і запровадження 3% збору на купівлю іноземної валюти.

Оксана Продан

"Пропозиція влади ввести обов’язкову сплату ПДВ для спецрежимів автоматично знищить єдиний податок. Потрібна інша концепція податкової реформи, яка буде реально стимулювати розвиток економіки" - голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан

Крім того, податкова пропонує радикально знизити ставку ПДВ з 20% до 12%, але при цьому паралельно вводить ПДВ № 2 - податок з обороту за ставкою 2,5%. За словами Оксани Продан, реформа ускладнить оподаткування: одночасно буде виплачуватися три види податків, з урахуванням податку на прибуток і доданої вартості.

Дана комбінація розглядалася ще за часів президентства Леоніда Кучми. Податок з обороту планувала ввести і Юлія Тимошенко як заміну ПДВ. Однак через те, що не був розроблений механізм справляння, від цього податку відмовилися.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Нова податкова реформа - палач малого бізнесу?

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1171 коментарів, 284 учасникі

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank