30.06.2012

Банкоматів поменшає?

Через зменшення банківської комісії українські банки можуть скоротити свої мережі

Компанія VISA розпочала кампанію зі зниження в Україні міжбанківських комісій за видачу готівки по картах інших операторів. Гравці ринку негативно відреагували на таку акцію, мотивуючи своє невдоволення тим, що за таких обставин банкомати стануть збитковими. "Операції зі зняття готівки в банкоматах є для нас майже не прибутковими. Тепер же вони стають і зовсім збитковими, - стверджує заступник голови правління найбільшого українського банку "ПриватБанк" Олег Гороховський. - Крім того, ця зміна знищує результати довголітньої роботи великих банків і уряду, які прищеплювали українцям платіжну культуру. Тепер пластикова карта знову стане не більше ніж доступом до готівкови, а рівень операцій з оплати товарів і послуг почне знижуватися і досягне рівня десятирічної давності".

Тепер за зняття 200 гривень (середня сума зняття готівки з картки іншого оператора) український банк отримуватиме не 5 гривень комісії, а 3.

На думку гравців ринку, рішення компанії VISA є дивним та необгрунтованим, адже в сусідній Росії, де знаходиться регіональний офіс VISA, подібне зниження комісії не заплановане. Українські фінансисти припускають, що подібна дискримінація вітчизняних банків організована з метою спрощення виходу на український ринок європейських та російських банків.

Нагадаємо, що раніше за зняття 200 гривень (середня сума зняття готівки з картки іншого оператора) український банк отримував 5 гривень комісії, що приблизно дорівнювало собівартості послуги. Тепер ця цифра зменшилася до 3 гривень. Цієї суми, як стверджують гравці ринку, недостатньо для повернення коштів, вкладених в обслуговування автоматів.

За матеріалами ZN.UA

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank