П'ятниця
18.11.2011
Частка продажів дизельного палива зростає
 

В Україні змінюється структура споживання автомобільного палива. Частка дизельного палива, як і в країнах Європи, зростає, а бензину - знижується. Українські споживачі змушені економити, і така тенденція збережеться, відзначають експерти. Це змушує автодилерів збільшувати у своїх портфелях кількість моделей з дизельними двигунами, а нафтопереробників - інвестувати у виробництво більш якісного дизельного палива.

На конференції "Petroleum Ukraine 2011" віце-президент з продажу, трейдингу і логістики "ТНК-ВР Коммерс" Олена Алексєєва повідомила, що в I півріччі обсяг продажу дизельного палива в країні виріс на 5,5%, а продажі бензину впали на 1,5%. Цю інформацію підтвердили в прес-службі Міненерго. "Попит на дизпаливо в Україні поступово зростає до докризового рівня в результаті збільшення вантажоперевезень і зростання парку дизельних автомобілів, - заявила пані Алексєєва.- Попит на бензин, навпаки, знижується з-за високих цін і, як наслідок, переходу автовласників на скраплений газ, споживання якого щорічно зростає".

Тенденція на українському ринку повторює європейську - в ЄС обсяг продажів дизпалива за півроку виріс на 4,5%, а продажі бензину впали на 1,3%, відзначають в ТНК-ВР. У той же час в СНД продажу бензину зросли на 4,3%, а продажі дизпалива впали на 6,8%. "У більшості країн СНД вартість бензину набагато нижча, ніж в Україну, оскільки три найбільші виробники нафтопродуктів - Росія, Казахстан і Білорусь - складаються в Митному союзі, що дозволяє їм купувати російську нафту на 20% дешевше, ніж Україна", - пояснює аналітик UPECO Олександр Сіренко.

Автодилери відзначають зростання попиту на автомобілі з дизельними двигунами. Як розповів директор департаменту маркетингу і реклами компанії "Торговий дім" Ніко"(офіційний імпортер Mitsubishi Motors) Ярослав Вовк, у загальній структурі продажів компанії в цьому році такі автомобілі займають 28% проти 15% роком раніше. "Більшість виробників поставляли в країну переважно автомобілі з бензиновими двигунами через проблеми з якісним дизпаливом в Україні і високим попитом на "дизелі" в Європі, - говорить пан Вовк.- Але в останні роки ситуація змінилася. Пропозиція автомобілів з дизельними двигунами стало набагато ширше, тому їх частка в продажах зростає". Директор з маркетингу групи компаній АІС Сергій Боровик зазначає, що великий попит на дизельне паливо швидше за все створили аграрії і автоперевізники, бізнес яких останнім часом активно розвивається. "Падіння попиту на бензин закономірний через різке підвищення цін на нього протягом року. Автолюбителі стали просто менше використовувати особистий автотранспорт", - говорить пан Боровик.

Комерсант України

найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Епіцентр ресторанного франчайзингу /06.12.2017

Ресторанний форум FRANCHITHINK відбувся 30 листопада 2017 року в Києві

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію