30.09.2011

Очікується здешевіння кави

У жовтні починаються постачання на ринок кави робуста нового, рекордного в цьому році врожаю. Експерти очікують, що після майже дворазового подорожчання цього сорту за попередній рік почнеться зниження цін

Ф'ючерси на каву цього сорту виросли до березня-2011 до трирічних максимумів після тривалого сезону дощів в Індонезії, яка скоротила поставки відразу на 12% - до 7,95 млн мішків. Індонезія є третім за величиною постачальником кави і, як очікується, її поставки скоротяться ще на 16% цього року - до 6660000 стандартних 60-кілограмових упаковок, але цього року зниження буде компенсовано лідерами - Бразилією і В'єтнамом.

"В'єтнам збере рекордний врожай в наступному сезоні, - прогнозує аналітик сировинних ринків Rabobank International Ки Флері. - Підвищення доступності [кави] буде тиснути на ціни, допомагаючи компаніям, що займаються обжаркой кави, і споживачам". В'єтнамський урожай, сезон збору якого починається в жовтні, збільшиться до 19,9 млн мішків (+9,8%).

Поставки кави робуста з Бразилії в 2011-2012 роках зростуть на 14% - до 14,5 млн мішків, за оцінками USDA. Поставки робусти з Кот-д'Івуара, п'ятого за величиною виробника такої кави, можуть вирости майже на 10% - до 2,3 млн мішків. Також поставки можуть наростити Гвінея, Мадагаскар, Лаос, Малайзія, Танзанія, Того.

Ціни на арабіку з початку вересня також вже впали на 16% - до 2,4085 долара за фунт на нью-йоркській ICE Futures US: трейдери чекають зростання поставок і цього виду кави. Зокрема очікується рекордний урожай в Бразилії, за оцінками Volcafe. USDA ж очікує, що Центральна Америка поставить в цьому році рекордні за останні 10 років обсяги арабіки.

Нові поставки позначаться на запасах кави в Європі, вже виросли за цей рік на 35% - до 13,66 млн мішків - після збільшення в'єтнамського експорту, за даними Європейської федерації кави. Ця цифра включає в себе і арабіку, і робусту. Запаси зеленого (несмажених) кави на складах в США виросли на 19% - до майже 4740000 мішків в цьому році.

Однак очікуване падіння цін на каву може і не відбутися, якщо В'єтнамська асоціація кави і какао здійснить плани зі створення резерву, щоб уникнути внутрішнього дефіциту, попереджає аналітик Macquarie Group Кона Хак. В'єтнамські експортери погодилися у вересні залишити на складах 420 тисяч тонн зерен на 2011-2012 роки, повідомив цього тижня Лионг Ван Ту, глава галузевої асоціації. За прогнозом Macquarie, кава робуста в 2012 році буде торгуватися на рівнях 1919 доларів.

Світові поставки кави робуста перевищать попит приблизно на 4,1 млн мішків в наступаючому сезоні, за прогнозом ABN Amro Bank NV і VM Group. Macquarie оцінює цей розрив в 2,5 млн мішків. У минулому маркетинговому році дефіцит оцінювався в 700 тисяч мішків.

Однак у роздробі падіння цін на каву може стати помітним ще нескоро: наприклад, найбільший оператор кав'ярень у світі Starbucks уже закупив більшу частину кави до вересня 2012 року.

Компанія Kraft, яка випускає каву під брендом Maxwell House, з серпня вже скоротила ціни на деякі продукції на 6% після триразового підвищення протягом 2010 року.

Джерело: Дело

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank