30.09.2011

Очікується здешевіння кави

У жовтні починаються постачання на ринок кави робуста нового, рекордного в цьому році врожаю. Експерти очікують, що після майже дворазового подорожчання цього сорту за попередній рік почнеться зниження цін

Ф'ючерси на каву цього сорту виросли до березня-2011 до трирічних максимумів після тривалого сезону дощів в Індонезії, яка скоротила поставки відразу на 12% - до 7,95 млн мішків. Індонезія є третім за величиною постачальником кави і, як очікується, її поставки скоротяться ще на 16% цього року - до 6660000 стандартних 60-кілограмових упаковок, але цього року зниження буде компенсовано лідерами - Бразилією і В'єтнамом.

"В'єтнам збере рекордний врожай в наступному сезоні, - прогнозує аналітик сировинних ринків Rabobank International Ки Флері. - Підвищення доступності [кави] буде тиснути на ціни, допомагаючи компаніям, що займаються обжаркой кави, і споживачам". В'єтнамський урожай, сезон збору якого починається в жовтні, збільшиться до 19,9 млн мішків (+9,8%).

Поставки кави робуста з Бразилії в 2011-2012 роках зростуть на 14% - до 14,5 млн мішків, за оцінками USDA. Поставки робусти з Кот-д'Івуара, п'ятого за величиною виробника такої кави, можуть вирости майже на 10% - до 2,3 млн мішків. Також поставки можуть наростити Гвінея, Мадагаскар, Лаос, Малайзія, Танзанія, Того.

Ціни на арабіку з початку вересня також вже впали на 16% - до 2,4085 долара за фунт на нью-йоркській ICE Futures US: трейдери чекають зростання поставок і цього виду кави. Зокрема очікується рекордний урожай в Бразилії, за оцінками Volcafe. USDA ж очікує, що Центральна Америка поставить в цьому році рекордні за останні 10 років обсяги арабіки.

Нові поставки позначаться на запасах кави в Європі, вже виросли за цей рік на 35% - до 13,66 млн мішків - після збільшення в'єтнамського експорту, за даними Європейської федерації кави. Ця цифра включає в себе і арабіку, і робусту. Запаси зеленого (несмажених) кави на складах в США виросли на 19% - до майже 4740000 мішків в цьому році.

Однак очікуване падіння цін на каву може і не відбутися, якщо В'єтнамська асоціація кави і какао здійснить плани зі створення резерву, щоб уникнути внутрішнього дефіциту, попереджає аналітик Macquarie Group Кона Хак. В'єтнамські експортери погодилися у вересні залишити на складах 420 тисяч тонн зерен на 2011-2012 роки, повідомив цього тижня Лионг Ван Ту, глава галузевої асоціації. За прогнозом Macquarie, кава робуста в 2012 році буде торгуватися на рівнях 1919 доларів.

Світові поставки кави робуста перевищать попит приблизно на 4,1 млн мішків в наступаючому сезоні, за прогнозом ABN Amro Bank NV і VM Group. Macquarie оцінює цей розрив в 2,5 млн мішків. У минулому маркетинговому році дефіцит оцінювався в 700 тисяч мішків.

Однак у роздробі падіння цін на каву може стати помітним ще нескоро: наприклад, найбільший оператор кав'ярень у світі Starbucks уже закупив більшу частину кави до вересня 2012 року.

Компанія Kraft, яка випускає каву під брендом Maxwell House, з серпня вже скоротила ціни на деякі продукції на 6% після триразового підвищення протягом 2010 року.

Джерело: Дело

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Очікується здешевіння кави

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 281 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank