26.01.2011

Андрій Кузьменко: Заробляти обличчям

"Коли кудись запрошують: на виступи, в рекламу, на проекти - організатори перебирають у пам’яті обличчя, дивляться, хто частіше з’являється на телебаченні, в журналах... Обличчя поступово стає твоєю торговельною маркою"

Коли до Вас прийшло усвідомлення того, що музика для Вас може бути джерелом доходу?
Для мене "Скрябін" став бізнесом 10 років тому. До цього в групі була така собі девальвація цінностей: ми грали музику, але не розуміли, для чого ми це робимо. Швидше годували власні амбіції. Але після того, як я зустрів своє тридцятиріччя з нульовим бюджетом, з двома вареними яйцями, шматком паски на столі у найманій квартирі і з розбитою машиною під під'їздом, я подивився на себе в дзеркало і зрозумів, що бачу в ньому саме ту людину, яка відповідає за все, що відбувається.

Андрій Кузьменко, Кузьма Скрябін, франчайзинг, франшиза

Андрій Кузьменко, лідер групи "Скрябін", шоумен і продюсер

Я ніколи нікого не слухав, що даремно, бо наступав на одні й ті ж граблі по п'ятдесят разів. Але це все відклалося таким багажем знань і досвіду, який за гроші не купиш. Який можна набути лише з часом. І тепер я чітко знаю, що я хочу і що мені потрібно. Я, звичайно, не перетворив групу у виключно метод заробляння грошей, хоча міг: писати пісні на кшталт "Хлопці-олігархі" і множити їх. Але тоді це була б така посередня група, яких безліч зараз існує.

Ми вирішили все ж знаходити консенсус між тим, що потрібно, і тим, що ми хочемо робити. І 70% нашої музики - це все ж музика не для грошей, а заради того, щоб висловити свою позицію. Це я б назвав декларацією того, що ти думаєш. А 30% - це пісні, які доводиться "викидати" в ефір для того, щоб "Скрябін" не забували, щоб його знали. І це, з одного боку добре, а з іншої сторони і не дуже. Адже основна маса людей не знає про твої філософські ідеї: такі пісні не дуже довго живуть в ефірі з тієї причини, що їх вважають неформатними, незважаючи на те, а може бути навіть саме через те, що вони несуть якусь інтелектуальну цінність, якийсь посил в маси. На радіо і на телебаченні приживаються в основному "легкі" пісні танцювального характеру. В Україні вже давно пропала мода на талант, вони зробили якомога примітивніший медіа-ефір, і таким же став і смак слухачів. Вже виросло ціле покоління на цьому примітиві...

Фрагмент інтерв'ю, опублікованого в журналі "Идеи Бизнеса ФРАНЧАЙЗИНГ" 1/2011

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Андрій Кузьменко: Заробляти обличчям

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 281 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank