06.01.2015

Плідні бізнес-відносини

Кожному підприємцю відомо, що надійне та ефективне партнерство - успіх і процвітання бізнесу

Чому ж одним підприємцям вдається співпрацювати десятиліттями, а інші обривають взаємини на початковому етапі? Існує чотири стадії циклу взаємин: преконтакт, контакт, повний контакт та пост контакт. Преконтакт - збір інформації, побудова взаємовідносин, створення власної безпеки. На цьому етапі відбувається чітке розпізнавання потреби того, що вам потрібно, чого ви хочете. Паралельно йде побудова вашої безпеки, яка характеризує в першу чергу захищеність і низький рівень ризику. Вибір об'єкту для плідних взаємовідносин має бути зроблений не довільно, а на підставі відчуттів, проб, дослідженнь, експериментів. Порушення взаємин на фазі преконтакту - це неможливість оцінити майбутнього партнера, розпізнати власні відчуття та потреби, брак інформації.

Плідні бізнес-відносини Фото з мережі інтернет

Завдяки розвитку тривалих партнерських відносин, заснованих на взаємній довірі і повазі, компанія в рази збільшує свою ефективність.

 Якщо ж інформації достатньо і безпеку сформовано, то можна сміливо переходити до наступної фази: до контакту. Контакт - фаза формування домовленостей і створення спільних планів, завдань, цілей. На цій фазі підприємець вступає у безпосередній контакт з партнером. Обумовлюються усі умови співпраці і підписується контракт. Помилки на цьому етапі - розбіжність у спільних цілях, неможливість прийти до спільного знаменника. Якщо ж договір про взаємну співпрацю підписаний, то партнери переходять у стадію повного контакту. Це активний робочий процес. Партнери разом трудяться і отримують задоволення від плодів спільної роботи. Переривання на цій фазі відбувається у тому випадку, якщо результати роботи не задовольняють одного або обох партнерів.

 Пост контакт - фаза асиміляції, осмислення доконаного контакту. Тут напруга трохи падає і головним завданням є застосування нового досвіду, існуючих схем знання до нових партнерів і ситуацій. Це стадія підбиття підсумків, засвоєння і переварювання виконаної спільної роботи. Ви повинні насолодитися плодами співробітництва, подякувати один одному, відсвяткувати завершення роботи і повернутись до початку циклу. Переривання на цій фазі не що інше, як знецінення своїх дій і нового досвіду чи бажання утримуватися на одному рівні.

Нескінченність

Побудова взаємин - це те, що відбувається з кожним бізнесменом, це його вміння контактувати з середовищем. Цикл відносин нескінченний. Важливо послідовно, з мудрістю і терпінням слідувати настільки життєвим циклічним законам. Досвідом поділилася Віра Геніна, керуючий партнер компанії «Хедлайт».

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank