17.11.2014

Працевлаштування за кордоном. Тенденції

Українці стали активніше шукати роботу за кордоном через незадоволення економічною і політичною ситуацією в країні

Останнім часом кількість наших співвітчизників, які хотіли б покинути країну або виїхати на заробітки за кордон збільшилася. Причин багато, але основні - невдоволеність економічною та політичною ситуацією в країні, а також відсутністю перспектив найближчим часом. У силу різних факторів знайти роботу за кордоном стало складніше, але за неї українцям все ще платять набагато більше, ніж в Україні. Що ж насправді відбувається на ринку працевлаштування, і які тенденції, розповідає Віталій Беленець.

Віталій Беленець Фото Віталія Беленеця

Віталій Беленець, засновник і власник компанії BVS-Rabota. На українському ринку з працевлаштування за кордоном компанія працює з 2010 року, і протягом цього часу вона плідно співпрацює з надійними і відповідальними роботодавцями.

 — Віталію, як складна ситуація у країні відобразилася на ринку працевлаштування за кордоном? Що відбувається сьогодні?
— Практично нічого не змінилося. Я б не сказав, що у зв'язку з ситуацією в країні, спостерігається масове збільшення попиту на послуги з працевлаштування за кордоном. Хіба що на процентів 10 зросла кількість людей, які в паніці від того, що відбувається в Україні і налаштовані швидше виїхати. Також трохи збільшилося число людей, які готові назавжди залишити країну. В цілому все як і раніше: вкладаєш гроші в рекламу своїх послуг і бачиш результат.
  Якщо в цілому говорити про настрій народу, то приблизно 20-25% чоловік сьогодні налаштовані виїхати з країни. Раніше цей показник становив лише 10%. Багато людей в роздумах, тому роблять закордонні паспорти для підстраховки. За моїми спостереженнями, протягом року приблизно 20-25% громадян України виїхало за кордон. З них 8% - легально на роботу в Польщу, 5% - у Росію, 5% - біженці, нелегальні мігранти і т.д., 3-7% - нелегально виїхали до Італії, Іспанії, Португалії, 1% -  до Канади та США.

— Які вакансії найбільш затребувані сьогодні за кордоном, а які фахівці найчастіше відїзджають?
— Серед бажаючих працевлаштуватися багато різних фахівців, але найчастіше відїзжають різноробочі без знання мови. Потрібні ІТ-фахівці, водії-дальнобійники, слюсарі, зварювальники, інженери та ін. Є потреба у фахівцях різного профілю на виробництві.

— Як відобразилося підвищення вартості валюти на Вашому бізнесі?
— Не можу судити про інші компанії, але ми вартість послуг навіть знизили. Наші клієнти розплачуються у євро або гривнами в еквіваленті до євро, так як розрахунки з приймаючою стороною йдуть в євро. Через падіння гривні, ціни на наші послуги в гривні збільшилися, а в євро - впали. Тим, хто вже працевлаштувався за кордоном, навіть вигідне таке підвищення курсу, а якщо людина вперше виїзджає на роботу, і не має заощаджень, то це проблематично.

— А як справи з візовим режимом, його спростили?
— На даний момент ми не помітили змін. Виїхати з України так само непросто. Приміром, Польща, після революційних подій в нашій країні, ще більше посилила візовий режим. Тепер з пакетом документів потрібно подавати довідку з банку, в якій зазначено, що в тебе є певна сума фінансів на той час, на який ти їдеш. Це проблематично для українців. І Америка обіцяла видавати візу на 10 років, але як було 80-90% відмов, так і залишилося. Сьогодні отримати імміграційну візу дуже складно, і необхідна значна сума грошей. Ми чекаємо впровадження біометричних паспортів, чекаємо лібералізації візового режиму, робочих віз, щоб наші громадяни офіційно могли працювати, приміром, у Німеччині, Великобританії, США та багатьох інших країнах. Тоді в нашому бізнесі буде розквіт!

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Працевлаштування за кордоном. Тенденції

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank