11.08.2014

Органіка у тренді!

Сьогодні ринок органічної продукції є перспективним та затребуваним

Органічний продукт - це, перш за все, його органічний спосіб виробництва. Тому, у сфері «органіки» центральне місце займає сільське господарство. Сьогодні виробники і підприємці зацікавлені у якості свого продукту, так як клієнт рано чи пізно визначить його натуральність. Якісний продукт призводить до все більшої кількості клієнтів, а значить і до зростання компанії. Про ринок органіки, та найголовніші аспекти, при запуску бізнесу у цій сфері, розповідає директор з розвитку компанії «Еко-Лавка» Олександр Петренко.

Олександр Петренко Фото Олександра Петренко

Директор з розвитку компанії "Еко-Лавка" Олександр Петренко.

Олександре, як Ви оцінюєте ринок органічної продукції України на сьогоднішній день (основних гравців, перспективи)?

—  На українському ринку гравців небагато, так як сектор натуральної, органічної продукції знаходиться на початковій стадії розвитку. Це такі компанії, наприклад, як Еко-Лавка, Екород, ЕтноПродукт та ін., продукція яких сертифікована, як органічна. Ринок дуже молодий і маленький. Тому, що зарубіжні інвестори не хочуть вкладати в нього гроші через те, що на відміну від зарубіжних країн, у нашій, законодавчо органіка не регулюється і не заохочується. Тобто, якщо ти хочеш займатися органічною продукцією, то держава в цьому тобі не допомагає, більш того, ти маєш справу з бюрократією, яка заважає розвитку. На жаль, на даний момент не існує жодного закону, який допоміг би виробнику розвивати цей бізнес. Те, що сьогодні в Україні є ринок органічної продукції - виключно заслуга виробників і підприємців, які самі його і розвивають. Наскільки мені відомо, за кордоном сектор виробництва органічної продукції датується, тому якщо наша держава має намір його розвивати, то на першому етапі, хоча б перших 5 років, його потрібно датувати. Адже якраз на початковому розвитку йде налагодження усього виробництва, і земля протягом п'яти років не повинна нічим оброблятися.

— Якщо держава не допомагає, то, яким чином ринок розвивається?

— Навіть якщо немає допомоги, то це не означає, що немає бажаючих розвивати органічну галузь. Їх багато, і вони бачать у цьому напрямку величезну перспективу. Цей бізнес більш високорентабельний, ніж звичайне виробництво. Наприклад, на ті ж хімічні добрива витрачається дуже багато фінансів, а при виробництві органічної продукції вони не потрібні. Розвивати цей ринок хочеться, перш за все, з тієї причини, що Україна рано чи пізно стане тією країною, де люди будуть піклуватися про своє здоров'я. Бути здоровим - це у наш час тренд! Приємно відзначити, що сьогодні українські споживачі стали більш уважними до свого здоров'я: вони поважають себе, і прагнуть харчуватися та жити якісно. Ця тенденція народу і стимулює розвиток органічного сектора. Відповідно, органічний ринок буде розвиватися з допомогою держави або ж без неї.

— Скільки зусиль, інвестицій, знань потрібно підприємцю на початковому етапі розвитку?

— Якщо говорити безпосередньо про наш бізнес, то набагато простіше, якщо людина зовсім не має досвіду в цій сфері, тому, що не буде переносити його в наш проект. Це як нова сторінка, в якій можна написати все правильно. Майбутньому франчайзі потрібно повторити, дублювати наш досвід, і чим точніше він повторить, тим кращим буде результат його діяльності. Це 90% успіху. Звичайно ж важливо, щоб підприємець підтримував і пропагував філософію здорового способу життя. Щоб умів самоорганізувати себе, мав бажання працювати і розвиватися. У нього в усьому має бути системний підхід. Є така геніальна фраза: «Велика дисципліна - великі гроші, маленька дисципліна - маленькі гроші». Якщо людина береться за будь-яку справу, то повинна робити її краще за всіх, любити те, чим вона займається. У бізнесі є багато нюансів, підводних каменів, адже все в теорії не прорахуєш, тому важливо пробувати на практиці, вчитися, і приймати рішення на користь розвитку бізнесу. Що до інвестицій, то сьогодні для відкриття магазину натуральних продуктів необхідно володіти сумою від 150 до 180 тисяч гривень. Гроші вкладаються в обладнання, ремонт приміщення, закупівлю продуктів харчування, оформлення та отримання усіх документів та ін.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank