16.07.2014

За яких умов іноземні капітали підуть в Україну?

Відбулася прес-конференція «Впровадження нових методів по залученню іноземних інвестицій в Україну»

 15 липня у прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" відбулася прес-конференцію на тему "Впровадження нових методів залучення іноземних інвестицій в Україну». За участю голови Державного агентства інвестицій та управління національними проектами України Сергія Євтушенко, президента Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати, радника прем'єр-міністра України Володимира Щелкунова, директора департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Василя Федюка, Генерального секретаря ICC Ukraine Володимира Михайлова, та віце-президента Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати Олени Колос.

прес-конференція на тему Фото учасників прес-конференції

На прес-конференції було підписано Меморандум про співпрацю між Держінвестпроектом та Українським національним комітетом Міжнародної Торгової Палати. Також було представлено проект по залученню інвестицій «Глобальна мережа інвестицій».

 Усім відомо яку важливу роль в розвитку національної економіки відіграють іноземні інвестиції. Залучення коштів іноземних інвесторів сприяє активізації інвестиційного процесу, впровадженню нових технологій, використанню передового зарубіжного досвіду, розвитку малого і середнього бізнесу, зростанню інвестиційного потенціалу територій та ін.

 Зі слів Сергія Євтушенко, щоб прихід інвесторів до України не нагадував джек-пот чи виграш бінго, необхідно втілити в життя три основні трансформації:

Досягнення внутрішньої політичної стабільності. Перший крок до якої був зроблений – це вибір Президента України.

Досягнення внутрішньої економічної стабільності. Для цього необхідно було укласти договір про Асоціацію, що було здійснено 27 червня 2014 р. Тепер його необхідно ратифікувати.

Третя задача – врегулювання конфлікту на Сході країни, бо він є стоп-фактором для притоку масштабних інвестицій. «Я прогнозую зростання інтересу іноземних інвесторів до України», - надихнув Сергій Євтушенко.

«Ми готові плідно співпрацювати з ICC на шляху до залучення інвестицій. Міжнародна Торгова Палата має представництва у 92 країнах світу і стояла у витоків створення правил гри в міжнародній торгівлі. Нам по дорозі з цією організацією. Зараз складно сказати, що інвестиційний клімат в Україні впевнено покращується, але ми абсолютно переконані, що Україна перебуває на правильному шляху», — сказав Голова Держінвестпроекту. За його словами, українське національне представництво ICC буде долучене до розробки рішень Держінвестпроекту в рамках роботи Громадської ради, а також тісно співпрацювати із відомством у напрямі пошуку та супроводу інвесторів.

 Володимир Щелкунов зазначив, що співпраця з Держінвестпроектом дозволить здійснювати супровід більш великих інвестиційних проектів. Він додав, що для покращення інвестиційної діяльності ICC (International Chamber of Commerce) в рамках роботи з Держінвестпроектом зможе підключати представників ООН та європейської спільноти на рівні єврокомісаріату, а також опрацьовувати питання, пов’язані з міжнародними інвестиційними координаційними структурами.

 

 

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
За яких умов іноземні капітали підуть в Україну?

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank