14.07.2014

Погляд у сторону Европи

Серед багатьох договірних моделей бізнесу, тут франчайзинг давно зарекомендував себе як ефективний бізнес-інструмент

Одну з передових позицій у сфері розвитку франчайзингу серед європейських країн займає Німеччина. Клаус Боде, президент німецької компанії Skinial, розповів, як справи сьогодні.

Клаус Боде Фото Клаус Боде

— Клаус, які тенденції франчайзингу в Європі?
— За численними пропозиціями замороженого йогурту в 2013-му році, одразу "пішли" численні концепції електронних сигарет - в 2014-му році. Подібні хвилі періодично приходять і відходять. Такий бізнес прибутковий для тих, хто приєднався до нього на піку розвитку, коли можна добре заробити. Його мінус у тому, що занадто багато створюється клонів, втрачається унікальність і цінність бренду. Відсутня USP (unique selling proposition) техніка - технологія унікальної торговельної пропозиції, яка зарекомендувала себе у Європі, як найпрогресивніша, «працююча» при продажах на висококонкурентних ринках, і при продажах складних продуктів і рішень. У цьому році в Європі досить успішно показав себе італійський концепт iRiparo (ремонт цифрової техніки). На франчайзингової виставці у Франції, стенди цієї компанії були переповнені людьми, які хотіли приєднатися до бізнесу. Також вважаю, що Skinial (безлазерное видалення татуювань в косметичній області) знаходить все більший інтерес у підприємців.

— У яких галузях франчайзинг найбільш прогресує в Європі, а в яких тільки починає розвиватися?
 — Ми бачимо, що йдуть на спад франчайзингові пропозиції щодо текстильної промисловості, так як не є дуже привабливими через високі інвестицій і тривалу окупність. Також через великі труднощі у зв'язку з орендою: часто франчайзі не можуть оплатити встановлені франчайзером умови оренди в кращих локаціях. Сьогодні чим більше франшиза доступна (вартість від € 15.000 - 50.000), тим більше підприємців зацікавлені в ній. Все більше і більше підприємців намагаються побудувати другий бізнес, як опорний. Інвестиції в нього не повинні бути занадто вагомими, і окупатися він повинен протягом декількох місяців. Я маю на увазі такі компанії, як Skinial або iRiparo.

— Які франчайзингові пропозиції будуть користуватися попитом завтра?
— На мій погляд, найбільш важливим критерієм для нових франшиз - швидка віддача від інвестицій, оскільки все більше людей не хочуть будувати свій бізнес вічність. Але бажають взяти участь у прибутковій справі протягом кількох років у прибутковій справі. На жаль, таких пропозицій не так багато, так як франчайзеру потрібно бути дуже гнучким і сильним, щоб швидко адаптуватися, оцінювати економічні тенденції на ходу, бути в змозі розвиватися на швидкості.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Погляд у сторону Европи

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 280 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank