05.02.2014

Франчайзинг: нові горизонти

Франчайзинг - визнана галузь економіки в світі - здобуває позиції в Україні.

Малий та середній бізнес є важливою складовою світової економіки, що підвищує гнучкість, адаптивність, зміцнює стабільність за рахунок створення нових робочих місць. У розвинених країнах частка малого і середнього бізнесу у ВВП складає 75–85%, у Східній Європі цей показник сягає 40%, в Україні — поки не перевищує 7%.

профит Фото з мережі Інтернет

Одним зі стимулюючих факторів розвитку малого та середнього бізнесу є франчайзинг, який сприяє фінансовому оздоровленню сектора підприємництва і ліквідації тіньового бізнесу. За оцінками експертів, у розвинених країнах світу більш ніж 40% всіх продажів здійснюється через франчайзингові мережі. На сьогодні у франчайзингу задіяні понад 29 тис. мереж і близько 2,8 млн. точок, більш ніж 33 млн. осіб зайняті у галузі. Визнаними лідерами франчайзингу і експортерами франшизного бізнесу у світі є Китай (кількість франшиз — 3200*), США (2900), Японія (2400), Австралія (1300), лідери Європи — Німеччина (1500), Франція (1400), Велика Британія (1370).

франчайзинг, франшиза

Франчайзинг є однією зі складових і українського бізнесу. За оцінками експертів, в Україні активно розвиваються понад 400 франчайзерів, відкрито 22 612 точок продажу, у галузі задіяні близько 500 тис.осіб. За офіційними даними, на руках у населення знаходиться більш ніж 100 млрд. доларів, які при стабілізації ситуації в країні люди готові вкласти у власну справу. Підприємницькі настрої у суспільстві підтверджують і результати дослідження міжнародної компанії Regus: потрапивши під скорочення, більшість українців зважуються на відкриття власного бізнесу. 71% українських підприємців заявили, що якби ситуація повторилась, вони вчинили б так само.

выставка

Прямий шлях до власного бізнесу лежить через виставку «Франчайзинг», єдину в Україні подію, яка представляє широкий спектр франшиз: кав’ярні, кондитерські, fast-food, магазини здорового і екохарчування, парфумерія і косметика, туристичні агенції, салони краси, магазини різноманітних форматів. Цього року виставка відбуватиметься 25–28 лютого в Києві, у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза». Реєстрація відвідувачів відкрита на сайті www.franchising.euroindex.ua.

* За даними Міжнародної агенції з франчайзингу і лицензування CAFLА.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank