05.02.2014

Франчайзинг: нові горизонти

Франчайзинг - визнана галузь економіки в світі - здобуває позиції в Україні.

Малий та середній бізнес є важливою складовою світової економіки, що підвищує гнучкість, адаптивність, зміцнює стабільність за рахунок створення нових робочих місць. У розвинених країнах частка малого і середнього бізнесу у ВВП складає 75–85%, у Східній Європі цей показник сягає 40%, в Україні — поки не перевищує 7%.

профит Фото з мережі Інтернет

Одним зі стимулюючих факторів розвитку малого та середнього бізнесу є франчайзинг, який сприяє фінансовому оздоровленню сектора підприємництва і ліквідації тіньового бізнесу. За оцінками експертів, у розвинених країнах світу більш ніж 40% всіх продажів здійснюється через франчайзингові мережі. На сьогодні у франчайзингу задіяні понад 29 тис. мереж і близько 2,8 млн. точок, більш ніж 33 млн. осіб зайняті у галузі. Визнаними лідерами франчайзингу і експортерами франшизного бізнесу у світі є Китай (кількість франшиз — 3200*), США (2900), Японія (2400), Австралія (1300), лідери Європи — Німеччина (1500), Франція (1400), Велика Британія (1370).

франчайзинг, франшиза

Франчайзинг є однією зі складових і українського бізнесу. За оцінками експертів, в Україні активно розвиваються понад 400 франчайзерів, відкрито 22 612 точок продажу, у галузі задіяні близько 500 тис.осіб. За офіційними даними, на руках у населення знаходиться більш ніж 100 млрд. доларів, які при стабілізації ситуації в країні люди готові вкласти у власну справу. Підприємницькі настрої у суспільстві підтверджують і результати дослідження міжнародної компанії Regus: потрапивши під скорочення, більшість українців зважуються на відкриття власного бізнесу. 71% українських підприємців заявили, що якби ситуація повторилась, вони вчинили б так само.

выставка

Прямий шлях до власного бізнесу лежить через виставку «Франчайзинг», єдину в Україні подію, яка представляє широкий спектр франшиз: кав’ярні, кондитерські, fast-food, магазини здорового і екохарчування, парфумерія і косметика, туристичні агенції, салони краси, магазини різноманітних форматів. Цього року виставка відбуватиметься 25–28 лютого в Києві, у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза». Реєстрація відвідувачів відкрита на сайті www.franchising.euroindex.ua.

* За даними Міжнародної агенції з франчайзингу і лицензування CAFLА.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Франчайзинг: нові горизонти

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank