25.11.2013

Як почати рекрутинговий бізнес?

Досвідом створення рекрутингової агенції ділиться власник компанії «BVS-Rabota» Віталій Беленець.

Працювати за кордоном - мрія багатьох людей. Це означає, що в клієнтах потреби не буде?
Рекрутингових агенцій, що пропонують послуги з виїзду на роботу за кордон, теж вистачає. Тому паралельно з відкриттям компанії Вам доведеться подбати про рекламу. У рекламу вкладаються не стільки кошти, скільки 90% роботи. Працюйте з усіма наявними механізмами, приділіть особливу увагу інтернет-просуванню. Кількість розміщених Вами вакансій на профільних сайтах прямо пропорційна кількості клієнтів. Звичайно, якщо є можливість вкласти ще й певну суму грошей в рекламу, результат буде вищий. Однак все можливо і з мінімальними ресурсами.

рекрутинг Фото з мережі Інтернет

Рекрутмент - вид підприємницької діяльності, направлений на надання послуг з пошуку та підбору персоналу - народився в США у 40-50 рр. 20 сторіччя.

Якщо все можна зробити самостійно і дешево, навіщо обирати франчайзингову модель, користуватися вже готовою схемою з відкриття бізнесу?

За три роки в цьому бізнесі, наприклад, у нашої компанії склався певний алгоритм роботи по залученню клієнтів. При покупці франшизи ми ділимось і ним. Це окремий блок інформації зі статистикою ринку, кількістю, якістю та ефективністю спеціалізованих сайтів і навіть окремий посібник з побудови грамотного діалогу з клієнтом, в результаті якого з 10 дзвінків 7 стануть Вашими реальними клієнтами. Все це - величезний пласт часу і сил, витрачених нами під час організації бізнесу. Хочете повторити наш досвід самостійно - ласкаво просимо.

Зарубіжні роботодавці бувають різними: і сумлінними, і - ні. З ким працюєте Ви?

Тільки з перевіреними партнерами, з якими зустрічалися особисто. Репутація компанії - понад усе. Рекрутингова агенція - це робота з людьми, які довіряють Вам свої очікування і мрії. Обдурити їх - означає «включити сарафанне радіо», але в негативному контексті. Про Вашу фірму заговорять, але за місяць до Вас вже ніхто не звернеться. Тому дуже важливо обирати партнерів з усією відповідальністю. У нас партнерська мережа давно налагоджена.

Які напрямки користуються попитом у клієнтів?

Українці воліють знайти роботу в країнах відносно недалекого зарубіжжя: Росії, Польщі. В Америку теж їдуть, але там складніше отримати візу. Якщо говорити про популярні вакансії - це різнороби, з руками і ногами відривають і вузьких фахівців: токарів, зварювальників.

Скільки грошей і людей потрібно, щоб організувати рекрутинговий бізнес?

Інвестиції будуть витрачені, в основному, на приміщення. П'ятнадцяти квадратів площі цілком вистачить для того, щоб поговорити з клієнтом. Раджу починати самостійно, наприклад, в якості менеджера, щоб відчути на собі всі процеси: і залучення клієнтів, і дзвінки, і переговори. А потім вже набирати штат співробітників і навчати їх усім тонкощам. Якщо Ви обираєте франчайзинг - Вам допоможуть зануритися у процес швидше і вбережуть від більшості помилок. У кожному разі, з власним досвідом завжди легше організувати успішний бізнес.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank