25.11.2013

Як почати рекрутинговий бізнес?

Досвідом створення рекрутингової агенції ділиться власник компанії «BVS-Rabota» Віталій Беленець.

Працювати за кордоном - мрія багатьох людей. Це означає, що в клієнтах потреби не буде?
Рекрутингових агенцій, що пропонують послуги з виїзду на роботу за кордон, теж вистачає. Тому паралельно з відкриттям компанії Вам доведеться подбати про рекламу. У рекламу вкладаються не стільки кошти, скільки 90% роботи. Працюйте з усіма наявними механізмами, приділіть особливу увагу інтернет-просуванню. Кількість розміщених Вами вакансій на профільних сайтах прямо пропорційна кількості клієнтів. Звичайно, якщо є можливість вкласти ще й певну суму грошей в рекламу, результат буде вищий. Однак все можливо і з мінімальними ресурсами.

рекрутинг Фото з мережі Інтернет

Рекрутмент - вид підприємницької діяльності, направлений на надання послуг з пошуку та підбору персоналу - народився в США у 40-50 рр. 20 сторіччя.

Якщо все можна зробити самостійно і дешево, навіщо обирати франчайзингову модель, користуватися вже готовою схемою з відкриття бізнесу?

За три роки в цьому бізнесі, наприклад, у нашої компанії склався певний алгоритм роботи по залученню клієнтів. При покупці франшизи ми ділимось і ним. Це окремий блок інформації зі статистикою ринку, кількістю, якістю та ефективністю спеціалізованих сайтів і навіть окремий посібник з побудови грамотного діалогу з клієнтом, в результаті якого з 10 дзвінків 7 стануть Вашими реальними клієнтами. Все це - величезний пласт часу і сил, витрачених нами під час організації бізнесу. Хочете повторити наш досвід самостійно - ласкаво просимо.

Зарубіжні роботодавці бувають різними: і сумлінними, і - ні. З ким працюєте Ви?

Тільки з перевіреними партнерами, з якими зустрічалися особисто. Репутація компанії - понад усе. Рекрутингова агенція - це робота з людьми, які довіряють Вам свої очікування і мрії. Обдурити їх - означає «включити сарафанне радіо», але в негативному контексті. Про Вашу фірму заговорять, але за місяць до Вас вже ніхто не звернеться. Тому дуже важливо обирати партнерів з усією відповідальністю. У нас партнерська мережа давно налагоджена.

Які напрямки користуються попитом у клієнтів?

Українці воліють знайти роботу в країнах відносно недалекого зарубіжжя: Росії, Польщі. В Америку теж їдуть, але там складніше отримати візу. Якщо говорити про популярні вакансії - це різнороби, з руками і ногами відривають і вузьких фахівців: токарів, зварювальників.

Скільки грошей і людей потрібно, щоб організувати рекрутинговий бізнес?

Інвестиції будуть витрачені, в основному, на приміщення. П'ятнадцяти квадратів площі цілком вистачить для того, щоб поговорити з клієнтом. Раджу починати самостійно, наприклад, в якості менеджера, щоб відчути на собі всі процеси: і залучення клієнтів, і дзвінки, і переговори. А потім вже набирати штат співробітників і навчати їх усім тонкощам. Якщо Ви обираєте франчайзинг - Вам допоможуть зануритися у процес швидше і вбережуть від більшості помилок. У кожному разі, з власним досвідом завжди легше організувати успішний бізнес.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Як почати рекрутинговий бізнес?

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank