Понеділок
28.10.2013
Про новий порядок відкриття бізнесу розповідає практикуючий податковий адвокат Юрій Бойко.
 

З наступного року процедура відкриття бізнесу значно спроститься, розкажіть, що ж зміниться?

З першого січня 2014 суб'єкти господарювання зможуть подавати заяви на реєстрацію платників єдиного податку та ПДВ разом з реєстраційною карткою. Це дозволить значно спростити процедуру відкриття бізнесу. По-перше, це економія часу для подачі заяви про реєстрацію платника ПДВ, також спрощення і здешевшення самого відкриття власної справи.

А в чому мінуси?

Збільшиться контроль з боку держави. У держреєстрі буде враховуватися дата подання реєстраційної заяви (про добровільну реєстрацію як платника ПДВ) і дата відправки електронної копії такої заяви до органу доходів і зборів (якщо така заява подана як доповнення до реєстраційної картки). Також, згідно з новими правилами, до списку відомостей єдиного державного реєстру увійде ще ряд документів: податкова адреса підприємства, місце здійснення господарчої діяльності, дата подачі заяви про обрання спрощеної системи оподаткування, обрана група платників єдиного податку, дата відправки електронної копії заяви до органу доходів і зборів. Ще мінус в тому, що в зміненому Податковому кодексі немає конкретної відповіді на запитання: які саме підстави повинні вказуватися для добровільної реєстрації платників ПДВ?

Які очікуються перспективи після спрощення системи?

У рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, за версією Світового банку, Україна покаже вражаючу динаміку зростання. Як повідомив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, наша країна увійде до сотні кращих країн за показниками ділової активності та світової торгівлі.


найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Епіцентр ресторанного франчайзингу /06.12.2017

Ресторанний форум FRANCHITHINK відбувся 30 листопада 2017 року в Києві

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Якою має бути візитка /27.01.2010

Візитна картка створює враження про компанію. Ось чому надзвичайно важливо, як саме вона виглядає та що на ній написано