28.10.2013

Метод "кнута и пряника"

Про новий порядок відкриття бізнесу розповідає практикуючий податковий адвокат Юрій Бойко.

З наступного року процедура відкриття бізнесу значно спроститься, розкажіть, що ж зміниться?

интервью Фото з сімейного архіву

Юрій Бойко - практикуючий податковий адвокат.

З першого січня 2014 суб'єкти господарювання зможуть подавати заяви на реєстрацію платників єдиного податку та ПДВ разом з реєстраційною карткою. Це дозволить значно спростити процедуру відкриття бізнесу. По-перше, це економія часу для подачі заяви про реєстрацію платника ПДВ, також спрощення і здешевшення самого відкриття власної справи.

А в чому мінуси?

Збільшиться контроль з боку держави. У держреєстрі буде враховуватися дата подання реєстраційної заяви (про добровільну реєстрацію як платника ПДВ) і дата відправки електронної копії такої заяви до органу доходів і зборів (якщо така заява подана як доповнення до реєстраційної картки). Також, згідно з новими правилами, до списку відомостей єдиного державного реєстру увійде ще ряд документів: податкова адреса підприємства, місце здійснення господарчої діяльності, дата подачі заяви про обрання спрощеної системи оподаткування, обрана група платників єдиного податку, дата відправки електронної копії заяви до органу доходів і зборів. Ще мінус в тому, що в зміненому Податковому кодексі немає конкретної відповіді на запитання: які саме підстави повинні вказуватися для добровільної реєстрації платників ПДВ?

Які очікуються перспективи після спрощення системи?

У рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, за версією Світового банку, Україна покаже вражаючу динаміку зростання. Як повідомив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, наша країна увійде до сотні кращих країн за показниками ділової активності та світової торгівлі.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Метод кнута и пряника

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 282 учасникі

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank