14.10.2013

У світі хостингу

Основні секрети запуску хостингової компанії розкриває директор ТОВ «ОН-ЛАЙН» Роман Варшавський.

Для старту даного бізнесу необхідні приміщення і обладнання. З технікою більш-менш зрозуміло. А ось чи є певні вимоги до приміщення?
Існують міжнародні стандарти, яких хостер-провайдери намагаються дотримуватися. Один з основних - це стандарт TIA-942, який передбачає 4 рівня надійності хостера. За даним стандартом мінімальний розмір серверної кімнати повинен бути не менше 14 м2, а висота стелі - від 2,44 м2. Допущені помилки в процесі планування можуть позначитися на роботі всієї системи і вплинути в цілому на життєздатність центру обробки даних.

варшавский Фото особистий архів

Роман Варшавський - директор ООО «ОН-ЛАЙН», власник ТМ Besthosting

У правовому полі що потрібно знати початківцю-хостеру?

Одна з проблем, з якою може зіткнутися початківець - це негативна реакція перевіряючих органів на інформацію, яка розміщується на сайтах клієнтів. У компанію може надходити велика кількість запитів з боку правоохоронних структур з приводу контенту сайтів замовників. Хостеру необхідно спочатку застрахувати себе від виникнення таких випадків. Для цього треба залучати кваліфікованих юристів, які зможуть скласти угоду та публічну оферту з клієнтами. У документах потрібно обов'язково відзначити всі моменти і зобов'язання сторін. Така обережність захистить майбутнього хостера від претензій як з боку клієнтів, та і з боку правоохоронних органів.

Як порадите залучати клієнтів?

На ринку існують великі компанії, які працюють переважно з юридичними особами - фірмами, банками, державними організаціями, - а також дрібні компанії, що працюють з фізичними особами. Для того, щоб виділитися серед конкурентів, і в тому, і в іншому випадку, необхідно йти проти стандартної бізнес-концепції і пропонувати не зовсім звичний хостинг. Тим більше, що ринок хостингу постійно рухається і змінюється. Зараз популярна модель SaaS, а, значить, важливо не продавати одну лише послугу, а пропонувати хостинг разом із готовим інтернет-магазином, сайтом і т.п.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
У світі хостингу

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 281 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank