Електронні перевірки бізнесу

Понеділок
07.10.2013
"Перехід на дистанційний аудит буде без додаткових витрат для платників податків", - повідомляє Олександр Клименко.
 

Міністерство доходів пропонує законодавчо врегулювати питання проведення контролюючими органами електронних перевірок на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та електронних документах платника податків. Такі перевірки проводитимуться за заявою платника податків. Крім того, передбачається, що акт (довідка) такої перевірки може бути складений у формі електронного документа і спрямований за допомогою засобів електронного зв'язку платнику податків. Коментують дані нововведення Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко та голова Комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз.

Хто і як зможе скористатися послугою?

Прес-служба Міністерства доходів і зборів: Існуюча інфраструктура електронного документообігу дозволить перейти на дистанційний аудит без додаткових витрат як для бюджету, так і для платників податків. З 1 січня 2014 року сервісом "електронна перевірка" зможуть скористатися платники єдиного податку, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо буде повідомити до територіальних органів Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення. З 1 січня 2015 послуга буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування, а з 1 січня 2016 року - для всіх категорій платників податків.

Для чого потрібні електронні перевірки?

Олександр Клименко: Запровадження електронних перевірок є частиною нашої стратегії з розвитку податкового сервісу, дерегуляції ведення підприємницької діяльності. Пропонуючи таку форму контролю, ми прагнемо заощадити час платників, зробити державний аудит необтяжливим для них. Також ми орієнтуємося на мінімізацію персонального контакту між платником і державою, зниження ролі людського фактора.

Як нововведення вплине на малий бізнес?

Юлія Дроговоз: Процес впровадження електронних перевірок вимагає часу. Бізнесменам треба зрозуміти всі переваги від реалізації внесених змін на підвищення культури ведення бізнесу, який, на жаль, залишається в нашій країні на невисокому рівні. По-перше, для звернення до податкового органу з проведення електронної перевірки людина повинна бути достатньо впевненою, що її податковий облік відповідає вимогам податкового законодавства. Так само підприємець повинен мати технічні можливості для перекладу своєї первинної документації в електронний формат з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису і впевненість у дотриманні податковим органом конфіденційності щодо представленої в електронному форматі інформації. І він повинен бути готовий (за результатами електронної перевірки) до сплати донарахованих податковим органом податків і зборів шляхом подання уточнюючих розрахунків і декларацій. Або, у випадку якщо людина не представить протягом 20 робочих днів після дати складання довідки про проведення електронної перевірки, вона повинна бути готовою до проведення податковим органом вже документальної виїзної позапланової перевірки. Сподіваємося, що до 2016 року, коли цей вид перевірок запрацює для всіх без винятку платників податків, всі негативні фактори сьогоднішньої податкової системи будуть усунені. А електронні перевірки зможуть виконувати стимулюючу, а не примусову функцію для сумлінного виконання платниками податків своїх зобов'язань "зв'язків у добровільному порядку".


читати статті

Як правильно створити сайт для нового бізнесу? /03.03.2017

Про те, як вибрати IT-компанію і створити ефективний сайт, розповідає маркетинг-директор компанії Skywell Олексій Хохлов.

Біржова торгівля приносить до 500% річних /03.11.2016

Про те, чим торгівля на біржі краща бізнесу, і де їй навчатися розповів консультант з інвестицій в американські активи AFA Андрій Савенко.

Як підприємцю не стати боржником банку? /14.09.2016

Про те, як повинен вести себе бізнесмен, що не в змозі виплачувати кредит, розповів провідний юрист ЮФ Лекснавігатор Едуард Хмиров.

Чи подешевшає Туреччина для українців? /09.12.2015

Про нові напрями та вплив міжнародної ситуації на ринок туризму розповідає керівник групи розвитку франчайзингу Join UP! Костянтин Куліда.

Тенденції ринку дитячого одягу /22.05.2015

Віталій Мякінін розповідає про зміни та перспективи даного сегменту

найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Епіцентр ресторанного франчайзингу /06.12.2017

Ресторанний форум FRANCHITHINK відбувся 30 листопада 2017 року в Києві

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Якою має бути візитка /27.01.2010

Візитна картка створює враження про компанію. Ось чому надзвичайно важливо, як саме вона виглядає та що на ній написано

популярне на форумі

Секрети успішності магазину одягу

Вот интересная статья о том, как можно открыть свой магазин нижнего белья...

3 коментар
остання 17.04.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
Секрети успішності магазину одягу

Ось інтернет магазин іспанської взуття https://elegante.com.ua/ там дуже гарне та елегантне взуття, а...

3 коментар
остання 03.01.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016