05.08.2013

Якість важлива

"Незабаром клієнти віддаватимуть свої пріоритети тільки найсильнішим ломбардам", - стверджує власниця ТМ "Мережа ломбардів Комод" Валентина Чаплигіна

Як Ви оцінюєте насиченість вітчизняного ринку ломбардів?
Розвиток ломбардного ринку в Україні нарощує свої темпи і розвиватиметься, як мінімум, найближчі п'ять років. Підтвердженням тому є цифри. Більшість наших партнерів відкривають друге відділення через деякий час. У багатьох з них від 2-х до 7 відділень. Це означає, що попит на послуги ломбарду досить великий. Ми хочемо стати ломбардною мережею № 1 в Україні не тільки за кількістю відділень, а й мережею, якій будуть довіряти наші клієнти та партнери.

Валентина Чаплигіна Фото Ломбард "КОМОД"

Валентина Чаплигіна - власниця ТМ "Мережа ломбардів Комод" Валентина Чаплигіна

В яких регіонах послуги ломбардів найбільш популярні? Чим це обумовлено?

У нашій мережі перше місце займає Центральна Україна, друге - Південна і Західна Україна, третє - Східна. Найбільша кількість наших ломбардів у Києві, Одесі, Харкові та Донецьку. Насправді, чим більше грошей в місті, тим більше прогресує діяльність ломбардів. У кожної людини іноді може виникати короткочасна необхідність в грошах, а ломбард - це найпростіший спосіб їх отримати. А в тих містах, де багато людей з достатком вище середнього, до ломбардів несуть дійсно дорогі застави.

Яка на сьогодні середня окупність ломбардного відділення? Якими факторами це обумовлено?

Однозначно відповісти на це питання, без будь-яких даних, неможливо.

  • інвестиції у відкриття від 35 000 грн до 1 000 000грн (ми говоримо тільки про разові витрати на відкриття одного відділення);
  • місто/місце/прохідність;
  • презентабельність/безпека;
  • список прийнятих застав;
  • обслуговуючий персонал;
  • приголомшливий або жахливий сервіс;
  • досвід роботи керівника в бізнесі;
  • умови кредитування.

Наш досвід показує, що для відкриття ломбарду потрібна мінімальна сума інвестицій у розмірі 180 000 грн. При грамотному веденні бізнесу ви вийдете на окупність вже через 9-12 місяців.

Які Ваші прогнози щодо подальшого розвитку цього ринку? До яких тенденцій він буде тяжіти в майбутньому?

Помилково думати, що можна відкривати ломбарди "економ" варіанту, не особливо хвилюючись про те, який його зовнішній вигляд і як буде обладнано майбутнє відділення. Такий ломбард довго не проживе. У зв'язку з високою конкуренцією і з її прийдешнім зростанням, ломбарди просто зобов'язані йти в ногу з часом і фінансові послуги окремих підприємств будуть набирати обертів завдяки якості обслуговування. І незабаром клієнти будуть віддавати свої пріоритети тільки найсильнішим ломбардам. Тут ми говоримо не конкретно про мережі та їх імена, це стосується і одиничних відділень. Коли я кажу про якість ломбарду, то включаю сюди безліч параметрів: презентабельність, надійність, ремонт, високий рівень безпеки та обслуговування - такий ломбард працювати буде, клієнти йому забезпечені. Так само, для високої конкурентоспроможності, ломбард повинен мати якомога більше позицій в прийнятих заставах. На сьогоднішній день, ломбард Комод має найбільший перелік кредитування з усіх діючих ломбардів України. Мені здається, що в недалекому майбутньому потік реєстрації ломбардів значно знизиться, тому що будуть "встановлені" дуже високі рамки і інші суми інвестицій. Безглуздо відкривати ломбард в ларьку, поруч із солідним фінансовим закладом, який оформлено по вищому класу. І такі ломбарди будуть.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank