05.08.2013

Якість важлива

"Незабаром клієнти віддаватимуть свої пріоритети тільки найсильнішим ломбардам", - стверджує власниця ТМ "Мережа ломбардів Комод" Валентина Чаплигіна

Як Ви оцінюєте насиченість вітчизняного ринку ломбардів?
Розвиток ломбардного ринку в Україні нарощує свої темпи і розвиватиметься, як мінімум, найближчі п'ять років. Підтвердженням тому є цифри. Більшість наших партнерів відкривають друге відділення через деякий час. У багатьох з них від 2-х до 7 відділень. Це означає, що попит на послуги ломбарду досить великий. Ми хочемо стати ломбардною мережею № 1 в Україні не тільки за кількістю відділень, а й мережею, якій будуть довіряти наші клієнти та партнери.

Валентина Чаплигіна Фото Ломбард "КОМОД"

Валентина Чаплигіна - власниця ТМ "Мережа ломбардів Комод" Валентина Чаплигіна

В яких регіонах послуги ломбардів найбільш популярні? Чим це обумовлено?

У нашій мережі перше місце займає Центральна Україна, друге - Південна і Західна Україна, третє - Східна. Найбільша кількість наших ломбардів у Києві, Одесі, Харкові та Донецьку. Насправді, чим більше грошей в місті, тим більше прогресує діяльність ломбардів. У кожної людини іноді може виникати короткочасна необхідність в грошах, а ломбард - це найпростіший спосіб їх отримати. А в тих містах, де багато людей з достатком вище середнього, до ломбардів несуть дійсно дорогі застави.

Яка на сьогодні середня окупність ломбардного відділення? Якими факторами це обумовлено?

Однозначно відповісти на це питання, без будь-яких даних, неможливо.

  • інвестиції у відкриття від 35 000 грн до 1 000 000грн (ми говоримо тільки про разові витрати на відкриття одного відділення);
  • місто/місце/прохідність;
  • презентабельність/безпека;
  • список прийнятих застав;
  • обслуговуючий персонал;
  • приголомшливий або жахливий сервіс;
  • досвід роботи керівника в бізнесі;
  • умови кредитування.

Наш досвід показує, що для відкриття ломбарду потрібна мінімальна сума інвестицій у розмірі 180 000 грн. При грамотному веденні бізнесу ви вийдете на окупність вже через 9-12 місяців.

Які Ваші прогнози щодо подальшого розвитку цього ринку? До яких тенденцій він буде тяжіти в майбутньому?

Помилково думати, що можна відкривати ломбарди "економ" варіанту, не особливо хвилюючись про те, який його зовнішній вигляд і як буде обладнано майбутнє відділення. Такий ломбард довго не проживе. У зв'язку з високою конкуренцією і з її прийдешнім зростанням, ломбарди просто зобов'язані йти в ногу з часом і фінансові послуги окремих підприємств будуть набирати обертів завдяки якості обслуговування. І незабаром клієнти будуть віддавати свої пріоритети тільки найсильнішим ломбардам. Тут ми говоримо не конкретно про мережі та їх імена, це стосується і одиничних відділень. Коли я кажу про якість ломбарду, то включаю сюди безліч параметрів: презентабельність, надійність, ремонт, високий рівень безпеки та обслуговування - такий ломбард працювати буде, клієнти йому забезпечені. Так само, для високої конкурентоспроможності, ломбард повинен мати якомога більше позицій в прийнятих заставах. На сьогоднішній день, ломбард Комод має найбільший перелік кредитування з усіх діючих ломбардів України. Мені здається, що в недалекому майбутньому потік реєстрації ломбардів значно знизиться, тому що будуть "встановлені" дуже високі рамки і інші суми інвестицій. Безглуздо відкривати ломбард в ларьку, поруч із солідним фінансовим закладом, який оформлено по вищому класу. І такі ломбарди будуть.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Якість важлива

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 281 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank