20.03.2013

Казахські франчайзі банкрутують?

Згідно статистики, близько 5% франчайзингових угод у країні завершуються невдало

Як відомо, Казахстан - країна зарубіжних франшиз. Близько 90% франчайзингових пропозицій, наявних на ринку, родом із-за кордону. Іноземні інвестори задоволені результатами роботи на цій території, а тому не припиняють пошуку партнерів у країні. Серед українських франчайзерів партнерську мережу у Казахстані розвиває Перша Дитяча Академія, Slanovskiy, Burger Club та інші. Однак, якщо для великих компаній ця країна - справжня знахідка, то для франчайзі співпраця з зарубіжними інвесторами не завжди завершується вдало. Після майже 5% франчайзингових угод слідує банкрутство підприємця.

Казахстан

90% франчайзингових пропозицій в Казахстані належить іноземним компаніям

Як стверджує президент Євразійської Асоціації франчайзингу Бекнур Кісіков, головною причиною такого стану речей є непродуманість та нерозвиненість культури франчайзингу у країні. Адже, ведучи переговори про співпрацю, сторони не обговорюють всі моменти угоди. Це значно ускладнює ведення бізнесу у майбутньому. Крім цього, казахські франчайзі сприймають зарубіжні франшизи доволі емоційно, не аналізуючи ситуацію на ринку та актуальність того чи іншого бізнесу в країні. В результаті, гучний бренд не завжди виправдовує сподівання підприємця.

Однак, незважаючи на ці випадки, у 2012 році дохід підприємців, які працюють в Казахстані у сфері франчайзингу, перевищив 2 млрд доларів. Нагадаємо, що у 2011 ця цифра становила 700 млн доларів. Зараз ринок представлений 450 франчайзерами та майже 2 тисячями франчайзі.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Казахські франчайзі банкрутують?

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank