11.03.2013

Талановитих чекає успіх

"Класичний бізнес-інкубатор дозволяє малому бізнесу отримати первинну самостійність", - стверджує Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич

Класичний бізнес-інкубатор дозволяє малому бізнесу отримати первинну самостійність. На сьогодні - це дуже популярне рішення для підвищення зайнятості. Підприємцям надається приміщення, в якому вони можуть почати свій бізнес. Це супроводжується значним психологічним підйомом. Дана практика досить поширена за кордоном, і її досвід, безумовно, тільки позитивний. Однак в Україні, на мою думку, представникам ІТ-галузі немає необхідності збиратися в такі бізнес-клуби, як інкубатори. Адже існує багато різних он-лайн комунікацій, за допомогою яких програмісти можуть обмінюватися досвідом. Хоча, коректно було б розширити поняття бізнес-інкубатора, включивши в нього спеціальні податкові та регуляторні умови, що прискорюють початок бізнесу. Зокрема, звітність повинна бути значно спрощена. До прикладу, в Сінгапурі підприємець здає звіт тільки раз на рік. Він досить невеликий, тому людина витрачає на нього всього кілька годин. Якщо ж говорити про реєстрацію підприємства, то її в розвинених країнах можна здійснити і в он-лайн режимі. Це - одна з переваг електронного уряду. Що стосується можливості надання окремого приміщення, то вона на даний момент не дуже актуальна для ІТ-бізнесу.

Юрій Пероганич Фото Юрій Пероганич

Юрій Пероганич - Генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України

Сьогодні основна проблема для розвитку сучасних технологій - існуюча система оподаткування. Адже з підприємців, які не є споживачами яких-небуть ресурсів крім трудових, стягують ПДВ у розмірі 18%. Для них ПДВ фактично стає податком з обороту. Оскільки ці підприємства не можуть нічого віднести на податковий кредит (хіба що витрати на купівлю паперу да оплату електроенергії; але це - мізер), вся реалізована ними продукція обкладається ПДВ, і вони не мають права на компенсацію. У країнах, де швидко розвиваються інформаційні технології (США, Японія), немає такого поняття, як ПДВ. Там передбачені інші податки.

В Україні існують величезні підприємства, де трудяться тисячі програмістів, які пишуть код для іноземних замовників. Але далеко не всі програмісти - випускники вузів здатні працювати за фахом. Для цього потрібен талант, обдарування. Але якщо у людини є креативна ідея, то в нинішньому глобалізованому світі вона легко знайде інвестора в Україні або за кордоном. Адже для ІТ-фахівців не існує кордонів. Ось тільки кінцевий продукт буде зроблений вже не в Україні, а тому наша держава нічого не отримає від реалізації ідеї вітчизняних геніїв.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Талановитих чекає успіх

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 281 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank