11.03.2013

Талановитих чекає успіх

"Класичний бізнес-інкубатор дозволяє малому бізнесу отримати первинну самостійність", - стверджує Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич

Класичний бізнес-інкубатор дозволяє малому бізнесу отримати первинну самостійність. На сьогодні - це дуже популярне рішення для підвищення зайнятості. Підприємцям надається приміщення, в якому вони можуть почати свій бізнес. Це супроводжується значним психологічним підйомом. Дана практика досить поширена за кордоном, і її досвід, безумовно, тільки позитивний. Однак в Україні, на мою думку, представникам ІТ-галузі немає необхідності збиратися в такі бізнес-клуби, як інкубатори. Адже існує багато різних он-лайн комунікацій, за допомогою яких програмісти можуть обмінюватися досвідом. Хоча, коректно було б розширити поняття бізнес-інкубатора, включивши в нього спеціальні податкові та регуляторні умови, що прискорюють початок бізнесу. Зокрема, звітність повинна бути значно спрощена. До прикладу, в Сінгапурі підприємець здає звіт тільки раз на рік. Він досить невеликий, тому людина витрачає на нього всього кілька годин. Якщо ж говорити про реєстрацію підприємства, то її в розвинених країнах можна здійснити і в он-лайн режимі. Це - одна з переваг електронного уряду. Що стосується можливості надання окремого приміщення, то вона на даний момент не дуже актуальна для ІТ-бізнесу.

Юрій Пероганич Фото Юрій Пероганич

Юрій Пероганич - Генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України

Сьогодні основна проблема для розвитку сучасних технологій - існуюча система оподаткування. Адже з підприємців, які не є споживачами яких-небуть ресурсів крім трудових, стягують ПДВ у розмірі 18%. Для них ПДВ фактично стає податком з обороту. Оскільки ці підприємства не можуть нічого віднести на податковий кредит (хіба що витрати на купівлю паперу да оплату електроенергії; але це - мізер), вся реалізована ними продукція обкладається ПДВ, і вони не мають права на компенсацію. У країнах, де швидко розвиваються інформаційні технології (США, Японія), немає такого поняття, як ПДВ. Там передбачені інші податки.

В Україні існують величезні підприємства, де трудяться тисячі програмістів, які пишуть код для іноземних замовників. Але далеко не всі програмісти - випускники вузів здатні працювати за фахом. Для цього потрібен талант, обдарування. Але якщо у людини є креативна ідея, то в нинішньому глобалізованому світі вона легко знайде інвестора в Україні або за кордоном. Адже для ІТ-фахівців не існує кордонів. Ось тільки кінцевий продукт буде зроблений вже не в Україні, а тому наша держава нічого не отримає від реалізації ідеї вітчизняних геніїв.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank