12.12.2012

Нафтогаз України та Rompetrol: франчайзингу не буде?

Через складнощі з розмитненням товарів румунська компанія може відмовитися від розвитку спільної мережі на теренах України

У вівторок, 11 грудня, в Києві розпочалася восьма щорічна конференція Ukrainian Petroleum Market. В ході цього заходу комерційний директор "Ромпетрол-Україна" Кирил Заховавко заявив про те, що вже незабаром The Rompetrol Group N.V. може піти з українського ринку. Головною причиною ймовірного рішення є проблеми з розмитненням вантажів. В середині липня НАК "Нафтогаз України" та дочірня компанія казахського "КазМунайГаза" The Rompetrol Group N.V. підписали меморандум про співпрацю з метою створення та розвитку роздрібної мережі АЗС на території України. Планувалося, що в мережі працюватимуть як власні, так і франчайзингові автозаправки.

ТНК, АЗС, автозаправка, бензин, заправлятися, заправляти машину

В розвиток спільної з НАК "Нафтогаз України" мережі Rompetrol планувала інвестувати близько 1 млрд доларів

Оскільки Митна служба ігнорує спроби компанії розмитнити вантажі, існує велика ймовірність того, що всі кошти, які Rompetrol планувала інвестувати в Україну (а це - близько $ 1 млрд), в найближчому майбутньому будуть перенаправлені на ринки Туреччини, Грузії та Болгарії. Можливо компанія буде змушена покинути український ринок взагалі.

Нагадаємо, що недавно від розвитку мережі по франчайзингу відмовилася українська ТОВ "ТРК-ВР Комерс". Масштабні закриття джобберських автозаправок розпочалися в липні цього року, коли компанія оголосила про свій намір закрити 143 франчайзингових об'єкти в АР Крим, Полтавській, Вінницькій, Київській, Харківській, Луганській та Донецькій областях. Свою першу джобберську автозаправку "ТНК-ВР Коммерс" відкрила в 2000 році. Слідом за ТНК франчайзингову схему розвитку обрали також "Лукойл Україна" та "Альянс". Проте вже незабаром вищезазначені компанії взялися згортати свій франчайзинг, мотивуючи це недобросовісністю партнерів.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Нафтогаз України та Rompetrol: франчайзингу не буде?

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1171 коментарів, 284 учасникі

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank