05.12.2012

Поїзд по франчайзингу?

Міністр інфраструктури запропонував українським виробникам рухомого складу франчайзингову співпрацю зі світовими концернами

В 2013 році провідні світові концерни розпочнуть будівництво заводів з виробництва поїздів в Україні. Про такі плани, як повідомляє УНІАН , на брифінгу 28 листопада оголосив віце-прем'єр-міністр України - міністр інфраструктури Борис Колесніков. "У 2013 році розпочнеться будівництво зі світовими концернами підприємств з виробництва поїздів. У 2014 році вже буде перша продукція", - сказав він.

Поїзд

В модернізацію української залізниці держава планує інвестувати близько 10 млрд євро

Борис Колесніков зазначив, що він вважає перспективним для українських виробників рухомого складу укладення франчайзингових договорів зі світовими виробниками. "Я радив Крюківському заводу франчайзинг. Ще один український виробник запропонував свої технології та обладнання. Але світові виробники кажуть, що крім комунікацій та будівлі для організації виробництва в Україні їм нічого не потрібно. Західні компанії привезуть своє обладнання і фахівців. А наші фахівці будуть готові через 3-5 років", - сказав він.

Взагалі, франчайзинг - звичне явище для залізничої галузі Європи та США. І мова йде не лише про будівництво рухомого складу, але й про обслуговування певної частини залізної дороги. Так, у Великобританії залізничний франчайзинг був започаткований Законом про залізниці 1993 року. Згідно з ним обслуговування певної частини залізниці на деякий обмежений період передається транспортним операційним компаніям на умовах франчайзингу. Те ж саме і в США. Наприклад, в штаті Огайо, договір франчайзингу на обслуговування певної частини залізниці підписується на термін від 35 до 50 років. При цьому договір франчайзингу надає франчайзі право на планування, проектуванн, фінансування та обслуговування визначених частин залізничної системи та її допоміжних об'єктів. Тож, можливо, і в Україні з'явиться залізничний франчайзинг. Але почнеться він, швидше за все не з обслуговування залізниці, а з виробництва.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank