24.09.2012

Перспектива до зростання

"Частка малого та середнього бізнесу у ВВП України ще до травня поточного року вимірювалась у 10-15%", - розповідає голова ВО "Фортеця" Оксана Продан

Яка доля середнього та малого бізнесу в обсязі реалізованої в Україні продукції? Як можете охарактеризувати динаміку зміни цих показників за останні кілька років? Які перспективи чекають на малий та середній бізнес у майбутньому?
Частка малого та середнього бізнесу у ВВП України ще до травня поточного року вимірювалась у 10-15%, але зараз, після внесення змін до законодавства та збільшення обсягів доходів у середньому бізнесі (середній - до 50 млн. євро на рік), ця доля становитиме (статистично) і понад 50%. Щоправда, це не свідчить про реальне збільшення кількості проданої продукції. То ж ця динаміка є значною тільки завдяки зміні параметрів малого та середнього бізнесу. В майбутньому ми зробимо все для того, щоб і кількість, і якість малого та середнього бізнесу в Україні збільшувались, бо іншого шляху розвитку української економіки немає.

Оксана Продан

Оксана Продан - голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця"

Який формат малого бізнесу (кіоск, корнер, магазин у ТЦ, окремий стаціонарний магазин тощо) сьогодні найбільш популярний в Україні? І як, на Вашу думку, ця тенденція зміниться з часом?

В Україні найбільше малий і середній бізнес працює у наданні послуг і в торгівлі, так є і в розвинених країнах. Щоправда, у нас значно менше виробничий підприємств, що пов'язано як з складним регуляторним законодавством, так і з податковими нормами 2011 року, коли виробники-спрощенці не могли працювати з платниками податку на прибуток. Щодо майбутнього - для збереження малого та середнього бізнесу в торгівлі ми повинні зупинити запропонований Урядом податок з обороту, яким посередники будуть усунені з ринку.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Перспектива до зростання

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 282 учасникі

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank