24.09.2012

Перспектива до зростання

"Частка малого та середнього бізнесу у ВВП України ще до травня поточного року вимірювалась у 10-15%", - розповідає голова ВО "Фортеця" Оксана Продан

Яка доля середнього та малого бізнесу в обсязі реалізованої в Україні продукції? Як можете охарактеризувати динаміку зміни цих показників за останні кілька років? Які перспективи чекають на малий та середній бізнес у майбутньому?
Частка малого та середнього бізнесу у ВВП України ще до травня поточного року вимірювалась у 10-15%, але зараз, після внесення змін до законодавства та збільшення обсягів доходів у середньому бізнесі (середній - до 50 млн. євро на рік), ця доля становитиме (статистично) і понад 50%. Щоправда, це не свідчить про реальне збільшення кількості проданої продукції. То ж ця динаміка є значною тільки завдяки зміні параметрів малого та середнього бізнесу. В майбутньому ми зробимо все для того, щоб і кількість, і якість малого та середнього бізнесу в Україні збільшувались, бо іншого шляху розвитку української економіки немає.

Оксана Продан

Оксана Продан - голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця"

Який формат малого бізнесу (кіоск, корнер, магазин у ТЦ, окремий стаціонарний магазин тощо) сьогодні найбільш популярний в Україні? І як, на Вашу думку, ця тенденція зміниться з часом?

В Україні найбільше малий і середній бізнес працює у наданні послуг і в торгівлі, так є і в розвинених країнах. Щоправда, у нас значно менше виробничий підприємств, що пов'язано як з складним регуляторним законодавством, так і з податковими нормами 2011 року, коли виробники-спрощенці не могли працювати з платниками податку на прибуток. Щодо майбутнього - для збереження малого та середнього бізнесу в торгівлі ми повинні зупинити запропонований Урядом податок з обороту, яким посередники будуть усунені з ринку.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank