03.09.2012

У гонитві за КВЕДами

"Поліпшити ситуацію може тільки збільшення кількості реєстраторів", - впевнена Олена Руда, директор компанії "Реєстратор"

Як відбувається процес заміни КВЕДів у столиці?
В принципі, у всіх районах Києва робота організована досить таки непогано. Кожен бажаючий може змінити КВЕД у випадку, якщо це йому необхідно. Складності виникають із зміною КВЕДів у Шевченківському та Києво-Святошинському районах. Найактуальнішою та найпроблематичнішою є ситуація у Шевченківській адміністрації, де кількість зареєстрованих компаній в кілька разів перевищує можливості реєстраторів. На сьогоднішній день люди там чергують ночами. Для того, щоб потрапити до реєстратора, підприємці можуть простояти у черзі і 3-4 дні. При цьому у них немає жодних гарантії, що всі документи будуть оформлені правильно.

Олена Руда, Реєстратор

Олена Руда - директор компанії "Реєстратор", яка надає послуги з реєстрації, перереєстрації та ліквідації ПП та ФОП.

Ваша компанія надає послуги зі зміни КВЕДів не лише у Києві, але й в Дніпропетровську, Одесі, Харькові та Львові. Яка там ситуація?

Черги є всюди: і в великих містах, і в маленьких. Однак, підприємці не хочуть проводити велику кількість часу в черзі, тому охоче користуються послугами нашої компанії. Адже тут існує така система, яку ми вже вивчили і дуже добре знаємо.

Що ви можете сказати з приводу корупційних факторів в цьому процесі: їх можливості або ж присутності?

Частково корупція, скажімо так, присутня в нашій країні всюди. Проте в даному випадку використовувати корупційні зв'язки для роботи немає сенсу, адже адміністрації дуже багато і головним моментом є інформація та знання, які потрібно вміло використовувати для того, щоб отримати відповідний результат. Ми не вдаємося до таких методів роботи, хоча знаємо, що інші компанії їх використовують. Скажімо так, корупція є в усіх гілках влади.

Голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан пропонує внести зміни до рішень Уряду та визначити єдиний порядок ведення електронної черги до державних реєстраторів. Як ви вважаєте, електронна черга допоможе вирішити ситуацію, що склалася?

Ви знаєте, результат буде точно таким же. Я Вам можу навести приклад з приводу закордонних паспортів. У Бортничах - їх завіз. І там - теж електронна черга. Але чомусь по цій черзі проходять тільки ті люди, які безпосередньо займаються, і добре знають сам процес. Тобто тут буде те ж саме: замкнуті електронні черги. І це ніяк не поліпшить ситуацію. Поліпшити ситуацію може тільки збільшення кількості реєстраторів.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank