Понеділок
20.08.2012
"Операції з продажу програмної продукції перейдуть у легалізоване русло", - стверджує Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич
 

Згідно з новим 3аконом "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції", підприємців, які працюють в сфері індустрії програмної продукції, на 10 років звільнили від сплати ПДВ, а ставка податку на прибуток зменшилася до 5%. Як Ви оцінюєте цей закон? Чи бачите в ньому корупційні ризики та можливі "лазівки"?
Закон, безумовно, позитивний в тому сенсі, що демонструє наміри держави сприяти створенню цілісної індустрії програмного забезпечення, а також - переведенню торгових операцій з програмною продукцією в легалізоване русло. Однак, не всі моменти вдалося врахувати. Адже на початках головною метою цього законопроекту було отримання роботодавцями соціальних пільг на оподаткування заробітної плати програмістів. Це сподівання не знайшло практичного втілення в новому законі. Що стосується можливості різноманітних "лазівок" та корупційних ризиків - час покаже. Звичайно, що цей документ ще потребує доопрацювання, однак важливий сам "дух" закону: він виражає бажання створити в Україні повноцінну індустрію програмного забезпечення.

Хто був ініціатором законопроекту?

Законопроект лобіювався кількома організаціями: Европейською Бізнес Асоціацією та Асоціацією ІТ України. Наша Асоціація долучилася до підтримки цього законопроекту перш за все з точки зору легалізації торговельних операцій, що стосуються програмного забезпечення. Сьогодні, скажімо, практично неможливо забезпечити фіксацію факту перетину імпортним програмним забезпеченням митного кордону. Відповідно, підприємці хочуть, щоб законодавство відповідало практиці і були можливості торгівлі програмним забезпеченням без сплати ПДВ. Частково в цьому законі є положення, які дозволяють це робити.


найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Епіцентр ресторанного франчайзингу /06.12.2017

Ресторанний форум FRANCHITHINK відбувся 30 листопада 2017 року в Києві

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію