20.08.2012

ІТ-пільги: 10 років без ПДВ

"Операції з продажу програмної продукції перейдуть у легалізоване русло", - стверджує Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич

Згідно з новим 3аконом "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції", підприємців, які працюють в сфері індустрії програмної продукції, на 10 років звільнили від сплати ПДВ, а ставка податку на прибуток зменшилася до 5%. Як Ви оцінюєте цей закон? Чи бачите в ньому корупційні ризики та можливі "лазівки"?
Закон, безумовно, позитивний в тому сенсі, що демонструє наміри держави сприяти створенню цілісної індустрії програмного забезпечення, а також - переведенню торгових операцій з програмною продукцією в легалізоване русло. Однак, не всі моменти вдалося врахувати. Адже на початках головною метою цього законопроекту було отримання роботодавцями соціальних пільг на оподаткування заробітної плати програмістів. Це сподівання не знайшло практичного втілення в новому законі. Що стосується можливості різноманітних "лазівок" та корупційних ризиків - час покаже. Звичайно, що цей документ ще потребує доопрацювання, однак важливий сам "дух" закону: він виражає бажання створити в Україні повноцінну індустрію програмного забезпечення.

Юрій Пероганич Фото Юрій Пероганич

Юрій Пероганич - Генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України

Хто був ініціатором законопроекту?

Законопроект лобіювався кількома організаціями: Европейською Бізнес Асоціацією та Асоціацією ІТ України. Наша Асоціація долучилася до підтримки цього законопроекту перш за все з точки зору легалізації торговельних операцій, що стосуються програмного забезпечення. Сьогодні, скажімо, практично неможливо забезпечити фіксацію факту перетину імпортним програмним забезпеченням митного кордону. Відповідно, підприємці хочуть, щоб законодавство відповідало практиці і були можливості торгівлі програмним забезпеченням без сплати ПДВ. Частково в цьому законі є положення, які дозволяють це робити.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank