29.06.2012

Burger King: зроблено в Китаї

Протягом п’яти років компанія має намір відкрити в Китаї тисячу ресторанів

В середині червня компанія Burger King оголосила про свій намір активно зайнятися ринком Китаю та протягом 5 років розширити мережу до 1 тисячі ресторанів на території країни. Для реалізації цих планів компанія створила спільне підприємство з інвестиційною компанією Cartesian Capital Group та сім'єю Курдоглу. Остання є одним з найбільших франчайзі Burger King. З її допомогою, маючи один заклад у Туреччині, компанія розширила там свою присутність до 450 ресторанів. На сьогодні на території Китаю функціонує 63 заклади Burger King, тоді як її конкуренту, компанії McDonald's належить більше 1,4 тис.

Burger King

Мережа американських фаст-фудів Burger King охоплює на сьогодні 12 тисяч ресторанів у 75 країнах світу

Як показує досвід, увійшовши одного разу на ринок, Burger King не завжди на ньому залишається. Так, наприклад, у Румунії в цьому місяці закриються два останні ресторани Burger King. На румунський ринок компанія вийшла у 2008 році, однак бренд не зміг прижитися в цій країні. За 4 роки, проведені тут, Burger King зазнав збитків у розмірі 1,3 млн евро. Проте компанія любить повертатися на ринки, з яких одного разу пішла. Так було із Польшею. В 90-х роках компанія дебютувала у країні, але вже в 2001 змушена була його покинути. В 2007, завдяки компанії AmRest, Burger King повернулася, і в травні цього року відсвяткувала свій п'ятий польський день народження.

Що стосується України, то восени 2011 року компанія повідомила про те, що зареєструвала в нас свої логотипи: торговельні марки Burger King, Бургер Кінг, Зроби по-своему, Дім Воппера, Home of the Whopper. Як повідомило тоді видання "Комерсант-Україна", компанія вела переговори про передачу прав на розвиток бізнесу з власниками мережі кав'ярень "Шоколадниця". Розвивати мережу Burger King в Україні повинна була компанія "Бургер Рус", яка належить співвласнику мережі кав'ярень "Шоколадниці" Олександру Колобову.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank