26.06.2012

Про перспективу російських франшиз

"В 2002 році на російському ринку було 20 франчайзерів, зараз їх більше 600", - розповідає організатор російської виставки BUYBRAND Катерина Сойак.

Чи вважаєте Ви, що розвиток франчайзингу - один з головних локомотивів розвитку бізнесу в Росії?
Я б сказала, що розвиток франчайзингу в Росії один з основних інструментів, за допомогою якого можна швидко збільшити кількість малих підприємств. І найголовніше, що відсоток банкрутства цих підприємств буде сильно знижений. Світова статистика показує, що з новостворених незалежних підприємств 85% розоряються протягом перших 5 років, коли з підприємств, створених за системою франчайзингу - тільки 15%.

BUYBRAND

Катерина Сойак - Генеральний директор компанії E.M.T.G., член ради директорів Російської Асоціації Франчайзингу, організатор російської виставки франчайзингу BUYBRAND

Більшість російських франчайзі - партнери зарубіжних франчайзерів?

Ні, звичайно. Із загальної кількості франшиз, представлених в Росії, іноземні складають трохи більше 30%. Основна ж маса франчайзі все ж працюють з брендами російського походження.

За Вашими спостереженнями, кількість російських франчайзерів за 9 років істотно зросла?

Коли ми проводили свою першу виставку в 2002 році, на ринку працювало не більше 20 компаній, яких можна було віднести до франчайзерів. Сьогодні ж ми нараховуємо понад 600 брендів, що розвиваються по франчайзингу, як російського, так і іноземного походження з найрізноманітніших галузей бізнесу.

Що змінилося на виставці BUYBRAND за минулі 9 років?

Виставка стала численною як в сенсі концепцій, що себе демонструють, так і в сенсі кваліфікованих відвідувачів. З 2002 року на кілька порядків зросла її площа і на даний момент BUYBRAND входить в п'ятірку найбільших виставок з франчайзингу в світі. Активно розвивається і міжнародний форум "Франчайзинг в Росії", який ми традиційно проводимо в рамках виставки.

Детальна інформація про виставку на buybrand.ru

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Про перспективу російських франшиз

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1171 коментарів, 284 учасникі

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank