12.06.2012

Одяг для всієї Європи

"В Європі немає жодного відомого бренду, чия продукція не шилася б в Україні", - стверджує виконавчий директор Укрлегпрому Тетяна Ізовіт

Більшість вітчизняних швейних фабрик працюють на давальницькій сировині. Які бренди сьогодні шиються в Україні?
В минулому році Укрлегпром провів експертний аналіз вироблених в Україні зарубіжних брендів. Згідно з його результатами, в Європі немає жодного відомого бренду, чия продукція не вироблялася б на наших швейних фабриках. Так, в столичному регіоні сьогодні шиється одяг торгових марок Hugo Boss і Marks & Spencer, у Львові - Zara і New Look, в Миколаєві - Max Mara і Polaris, в Донецьку - Plato, в Червонограді та Чернівцях - спідня білизна Triumph, Benetton, Mexx , Monton - у Запоріжжі, Pierre Cardin, Pioneer, Gerry Weber, Marc, Jacobs - Кривий Ріг. І це тільки початок списку, адже його географія - вся Україна.

Тетяна Ізовіт

Тетяна Ізовіт - виконавчий директор Української асоціації підприємців легкої промисловості (Укрлегпром)

Як ви можете охарактеризувати український ринок швейних фабрик?

На сьогоднішній день на давальницькій сировині працює близько 60% українських швейних фабрик, тоді як ще в 2011 році вище вказану схему співпраці використовували 90% вітчизняних виробників. На початку цього року третина з них втратила свого замовника, який пішов на більш вигідні і прогнозовані ринки. Вцілому лише 10-15% одягу, що продається в Україні, - не тільки "made in Ukraine", а й "designed in Ukraine".

Як формується ціна на брендовий одяг, зшитий в Україні?

За кожний виріб, виготовлений в нашій державі, європейський замовник оплачує додаткове ввізне мито в розмірі 7-13%. На зворотному ж шляху в Україну до цієї вартості теж додається ввізне мито, транспортні витрати, націнка компанії-продавця та вітчизняна торгова націнка (остання становить 150-200%). Все це, в кінцевому рахунку, оплачує наш споживач.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank