Автомийки з родзинкою: франчайзинг можливий?

П'ятниця
01.06.2012
Компанії, котрі використовують інноваційні технології, мають різний успіх на ринку франчайзингу
 

Будь-яка співпраця на умовах франчайзингу передбачає наявність унікальної концепції, яка, разом із очікуваними прибутками та необхідними для втілення проекту інвестиціями, формує інтерес франчайзі. В 2011 році на українському ринку автомийок з'явилися дві незвичайні концепції: Save Time та Pit-Stop Express Мойка. Компанія Save Time зайнялася розвитком мережі спеціалізованих на очистці парою автомийок, Pit-Stop Express Мойка - мобільних мийок із засобами для миття літаків. Для того, щоб відкрити точку під брендом Save Time, необхідно володіти інвестиціями в розмірі близько 60 тис. грн, організація мобільної точки Pit-Stop Express вимагає інвестицій в розмірі близько 10 тис. грн.

Влітку 2011 року під торговельною маркою Save Time працювали 2 власні та 2 франчайзингові точки в Донецьку та Запоріжжі. До кінця року компанія мала намір відкрити ще, як мінімум 5 монобрендових автомийок в регіонах, проте мережа поповнилася однією власною точкою, після чого Save Time сконцентрувалася на співпраці з приватними підприємцями. "Компанія мала намір розвивати мережу автомийок по франчайзингу, проте ситуація на ринку склалася не так добре, як ми хотіли, - коментує генеральний директор компанії Альгіс Ярмош. - Франчайзинг, який активно використовується, наприклад, у сфері громадського харчування, ще не настільки популярний на ринку автомийок. Підприємці поки що не усвідомлюють цінність єдиної торговельної марки, особливо, якщо бренд не відомий в їхньому регіоні. Тому говорити про співпрацю за схемою франчайзингу зможемо лише тоді, коли покриємо мережею головні регіони України".

Перші франчайзі у Pit-Stop Express Мийки з'явилися навесні 2011. Протягом року компанія відкрила 3 франчайзингових філіали в Донецьку, Полтаві та Запоріжжі. Оскільки інвестиції у бізнес становлять всього 10 тис. грн, а послуги можуть надаватися не лише на теренах франчайзингового представництва, але й у будь-якому, зручному для клієнта, місці, компанія запланувала розвивати мережу в містах з кількістю населення більше 200 тис. чоловік. "Нещодавно мережа Pit-Stop Express Мийка поповнилася ще 2 франчайзинговими точками, на черзі - ще 5 відкриттів, які відбудуться як у мільйонниках, так і в інших обласних та районних центрах", - розповідає директор компанії Pit-Stop Express Мийка Роман Каленчук. Всього компанія має намір відкрити близько 100 представництв на території України.

Розвиток обох компаній вказує на те, що на ринку франчайзингу у сфері автомийок існують три фактори успішності: популярність бренду, бюджетність пропозиції та інноваційність технологій. Від способу їхнього поєднання залежить швидкість та якість розвитку мережі.


найчайтіше читане

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Як відкрити кролячу ферму. Бізнес-план. /25.07.2014

Від хобі до бізнесу, або плоди кролівництва

Як відкрити АЗС. Бізнес-план /28.11.2011

Джоббінг чи власна автомобільна заправка?

Основи спілкування продавця з клієнтом /22.02.2010

Сучасний продавець має ламати шаблони і постійно дивувати покупця. Тільки тоді він зможе підвищити ефективність своєї діяльності і зав’язувати цікаві контакти

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

популярне на форумі

Открытие СТО. Бизнес-план

Кредитор? Вам потрібна термінова позика чи бізнес-позика? Ти будешвідмовлено в отриманні позики...

3 коментар
остання 20.11.2017
Открытие СТО. Бизнес-план

Раскрутка, PR, брендинг, узнаваемость ТМ - дело маркетологов, а мастер должен заниматься своим...

3 коментар
остання 10.03.2017
BVS-Rabota: працевлаштування по франчайзингу

Вимоги до приміщення для філіала

1 коментар
остання 25.11.2016
LEGO по-франчайзингу

Я хочу получать комментарии по этой теме на e-mail

1 коментар
остання 16.08.2016
Открытие СТО. Бизнес-план

На рахунок зарплата майстру 30% від заказу. Це дуже мало як для майстра. Якщо дійсно хороший...

3 коментар
остання 15.07.2016
Работа за границей - возможность выжить?

Мне интересно, насколько реально перевестись в зарубежное отделение компании, если есть...

2 коментар
остання 21.05.2016
Ринок бутильованої води зростає

Лично я стараюсь употребить дневную норму воды. Чаще всего покупаю уже розлтую в бутыли воду, но...

2 коментар
остання 21.05.2016
Как открыть рекламное агентство. Бизнес-план

головне щоб структура бізнес плану відповідала стандартам (для якісних підприємств)

2 коментар
остання 12.04.2016