28.04.2012

McDonald’s не для франчайзі

В столиці Польщі відкриється ресторан лише на період Євро 2012, який зможе обслуговувати до 5 тис. чол. в день

Незабаром у Варшаві очікується відкриття закладу McDonald's, який зможе приймати до 5 тис. клієнтів на день, але назвати це рестораном буде не цілком коректно, оскільки він буде розташовуватися в фан-зоні біля Палацу культури, і виглядатиме як 12 кас з більше ніж сотнею персоналу. У новому закладі не можна буде сісти, оскільки вся їжа продаватиметься на винос. Урочисте відкриття закладу відбудеться за день до початку Євро-2012, 7 червня, і закінчить свою роботу відразу ж після завершення чемпіонату. Площа фан-зони біля Палацу спорту становить 120 тис. м2 і може помістити близько 100 тис. фанатів. Частина з них відвідає нетиповий McDonald's. Всього в Польщі працює на сьогодні 138 власних та 146 франчайзингових закладів McDonald's.

McDonald’s

Ресторан, побудований спеціально для чемпіонату Європи з футболу, буде обслуговувати до 5 тисяч клієнтів в день.

Цікаво те, що компанія має намір закрити заклад одразу ж після завершення свята, а не передавати його в управління партнерам. Адже, як відомо, франчайзі McDonald's ніколи не відкривають ресторани самостійно. Компанія бере цю справу на себе, після чого ще пів року здійснює управління рестораном. А партнер протягом цього часу повинен пройти всі щаблі кар'єрної драбини у McDonald's, починаючи від роботи прибиральника. На це франчайзі відводиться близько 9 місяців.

В березні цього року McDonald's оголосила про відкриття франчайзингових ресторанів на території Росії. Два тижні по тому McDonald's підписала договір франчайзингу з ТОВ "Развитие рост", що входить в "Росінтерс Ресторанс Холдинг". Згідно з цією угодою франчайзер відкриватиме партнерські точки в транспортних вузлах.

Що стосується України, то при наявності більш ніж 70 закладів, McDonald's франчайзинг поки що не практикував, хоча у всьому світі за цією схемою працюють більше 80% закладів бренду. Як стверджують у компанії, поява франчайзингової пропозиції McDonald's можлива лише тоді, коли економічна ситуація в Україні стане більш стабільним, а законодавство - передбачуванішим.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank