06.04.2012

Нове в дозвільній системі

Про обласні дозвільні центри в різних регіонах розповідає директор департаменту Дозвільної системи Держкомпідприємництва Олександр Андрєєв

Сьогодні в області діють дозвільні структури, які не мають районних представництв (Держгірпромнагляд, Облмелводгосп тощо). Для того, щоб підприємцю не доводилось оббивати пороги всіх цих установ, було прийняте рішення про створення Обласного дозвільного центру. Зміни до ЗУ "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності" вступили в силу 1 січня 2012 року. Як зараз відбувається процес створення цих структур?
Через брак коштів цей процес тільки починається. Лише зараз облдержадміністрації знаходять можливість створювати дозвільні центри. Так, вже незабаром запрацює центр при Донецькій адміністрації. А поки що дозвільні центри створювалися лише на базі міських дозвільних центрів, тобто при міській раді обласного центру. Так було у Харкові, Вінниці тощо.

Олександр Андрєєв

Олександр Андрєєв - директор департаменту Дозвільної системи Держкомпідприємництва України

Скільки часу портібно для того, щоб обласні дозвільні центри з’явилися у всій Україні?

Справа в тому, що закон просто дозволяє, але не зобов’язує до створення цих структур. Центр засновується в тому випадку, якщо між містом та областю немає взаємопорозуміння. В іншому разі дозвільні функції обласного значення успішно може виконувати міський дозвільний центр. Так зараз відбувається в Криму. Там Сімферопольський міський дозвільний центр виконує функції республіканського. Інша ситуація з Києвом. Адже в Київській області немає обласного центру, тому створення дозвільного центру саме при облдержадміністрації є виправданим.

Яких змін в дозвільній системі у сфері господарської діяльності варто очікувати в найближчому майбутньому?

Думаю, кардинальних змін не відбудеться. Зараз потрібно вдосконалювати те, що вже є. Тобто приводити у відповідність профільні закони, а не продовжувати змінювати ЗУ "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності".

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank