02.04.2012

Мінус 600 МАФів?

Про те, як відбувається процес демонтажу МАФів у столиці, розповідає голова Правління ГО "Асоціація власників малого бізнесу та малих архітектурних форм" Андрій Єрмак

В планах КМДА: демонтаж близько 600 неправомірно встановлених МАФів. Чим мотивована, на Вашу думку, активна діяльність міської влади у цьому напрямку?
Активна діяльність міської влади по впорядкуванню розміщення тимчасових споруд в Києві пов’язана в першу чергу з чіткою позицією голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова навести порядок у цій сфері бізнесу. В короткотривалій перспективі – щоб Київ мав належний вигляд під час проведення Євро-2012. Але це не головна мотивація. Глобальна задача київської влади – вивести з тіні цей бізнес, впорядкувати розміщення тимчасових споруд на території міста Києва та надати підприємцям можливість працювати в правовому полі і розвивати свій бізнес. Адже до цього часу не було ні законів, ні інших нормативних документів, які б регламентували правила розміщення тимчасових споруд та їх роботу. В результаті місто перетворилося на стихійний ринок, через що зростало невдоволення киян. Підприємці в свою чергу страждали через відсутність законодавчої бази, яка б регламентувала їхню діяльність. І далі затягувати з вирішенням проблеми вже було неможливо. Тому діюча влада міста була змушена прийняти рішення.

Андрій Єрмак, Асоціація власників малого бізнесу та МАФ

Андрій Єрмак - голова Правління громадської організації "Асоціація власників малого бізнесу та малих архітектурних форм"

Які наслідки ця кампанія матиме для власників МАФів? Чи буде процес демонтажу прозорим?

Тимчасові споруди поступово змінять формат своєї діяльності. Будуть змінені не тільки правила їх роботи, але й зовнішній вигляд. Цей бізнес перестане існувати в тому вигляді, в якому ми його бачимо зараз. Підприємці мають надію, що ці зміни будуть на краще: тимчасові споруди перестануть бути об’єктом роздратування для киян, а для них самих будуть створені сприятливі умови для розвитку бізнесу. Але наразі ситуацію в цій сфері не можна назвати стабільною. Процес демонтажів не проходить безболісно. Через що надходить багато скарг від підприємців. Прослідкувати за дотриманням всіх норм закону при здійснені цієї процедури важко, знову ж таки, через відсутність належної законодавчої бази. Але хочу відзначити, що останнім часом все ж таки вдається налагоджувати діалог з владою і поступово створюється законодавче поле, в якому підприємці можуть відстоювати свої права. Зокрема, після прийняття Київрадою 26 січня Рішення "Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах" і сам процес демонтажу, і процедуру легалізації тимчасових споруд зробили максимально прозорими за рахунок конкретизації критеріїв, які визначають зони, де заборонено їх розміщення. Багато хто відзначає, що і цей механізм недосконалий. Безумовно, він має багато спірних моментів. Але на сьогоднішній день немає кращої альтернативи. Повністю цю проблему буде вирішено після впровадження в дію комплексної схеми розміщення тимчасових споруд у Києві – в 2013 році.

За скільки часу підприємця повідомляють про те, що його кіоск буде знесений? Чи може він якимось чином захистити свій бізнес?

Рішення про демонтаж тимчасових споруд приймаються на засіданнях Комісії з питань впорядкування та розміщення тимчасових споруд на території міста Києва під головуванням Олександра Мазурчака. Після засідання Комісії список тимчасових споруд, щодо яких було прийнято рішення про демонтаж, вивішується на сайті Головного управління контролю за благоустроєм і всі бажаючи можуть з ним ознайомитись. Крім того, всі зацікавлені можуть відвідати Комісію і прийняти участь в обговоренні питань, внести свої пропозиції щодо демонтажу. Таким чином весь процес від прийняття рішення про демонтаж до його здійснення максимально прозорий. І таким чином підприємці можуть безпосередньо на цих засіданнях захистити свій бізнес. Крім того, є громадські організації, юристи, до яких можна звернутися у вирішенні проблемних питань. Зараз створені всі механізми для захисту інтересів підприємці у цієї сфери бізнесу.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank