Понеділок
02.04.2012
Про те, як відбувається процес демонтажу МАФів у столиці, розповідає голова Правління ГО "Асоціація власників малого бізнесу та малих архітектурних форм" Андрій Єрмак
 

В планах КМДА: демонтаж близько 600 неправомірно встановлених МАФів. Чим мотивована, на Вашу думку, активна діяльність міської влади у цьому напрямку?
Активна діяльність міської влади по впорядкуванню розміщення тимчасових споруд в Києві пов’язана в першу чергу з чіткою позицією голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова навести порядок у цій сфері бізнесу. В короткотривалій перспективі – щоб Київ мав належний вигляд під час проведення Євро-2012. Але це не головна мотивація. Глобальна задача київської влади – вивести з тіні цей бізнес, впорядкувати розміщення тимчасових споруд на території міста Києва та надати підприємцям можливість працювати в правовому полі і розвивати свій бізнес. Адже до цього часу не було ні законів, ні інших нормативних документів, які б регламентували правила розміщення тимчасових споруд та їх роботу. В результаті місто перетворилося на стихійний ринок, через що зростало невдоволення киян. Підприємці в свою чергу страждали через відсутність законодавчої бази, яка б регламентувала їхню діяльність. І далі затягувати з вирішенням проблеми вже було неможливо. Тому діюча влада міста була змушена прийняти рішення.

Які наслідки ця кампанія матиме для власників МАФів? Чи буде процес демонтажу прозорим?

Тимчасові споруди поступово змінять формат своєї діяльності. Будуть змінені не тільки правила їх роботи, але й зовнішній вигляд. Цей бізнес перестане існувати в тому вигляді, в якому ми його бачимо зараз. Підприємці мають надію, що ці зміни будуть на краще: тимчасові споруди перестануть бути об’єктом роздратування для киян, а для них самих будуть створені сприятливі умови для розвитку бізнесу. Але наразі ситуацію в цій сфері не можна назвати стабільною. Процес демонтажів не проходить безболісно. Через що надходить багато скарг від підприємців. Прослідкувати за дотриманням всіх норм закону при здійснені цієї процедури важко, знову ж таки, через відсутність належної законодавчої бази. Але хочу відзначити, що останнім часом все ж таки вдається налагоджувати діалог з владою і поступово створюється законодавче поле, в якому підприємці можуть відстоювати свої права. Зокрема, після прийняття Київрадою 26 січня Рішення "Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах" і сам процес демонтажу, і процедуру легалізації тимчасових споруд зробили максимально прозорими за рахунок конкретизації критеріїв, які визначають зони, де заборонено їх розміщення. Багато хто відзначає, що і цей механізм недосконалий. Безумовно, він має багато спірних моментів. Але на сьогоднішній день немає кращої альтернативи. Повністю цю проблему буде вирішено після впровадження в дію комплексної схеми розміщення тимчасових споруд у Києві – в 2013 році.

За скільки часу підприємця повідомляють про те, що його кіоск буде знесений? Чи може він якимось чином захистити свій бізнес?

Рішення про демонтаж тимчасових споруд приймаються на засіданнях Комісії з питань впорядкування та розміщення тимчасових споруд на території міста Києва під головуванням Олександра Мазурчака. Після засідання Комісії список тимчасових споруд, щодо яких було прийнято рішення про демонтаж, вивішується на сайті Головного управління контролю за благоустроєм і всі бажаючи можуть з ним ознайомитись. Крім того, всі зацікавлені можуть відвідати Комісію і прийняти участь в обговоренні питань, внести свої пропозиції щодо демонтажу. Таким чином весь процес від прийняття рішення про демонтаж до його здійснення максимально прозорий. І таким чином підприємці можуть безпосередньо на цих засіданнях захистити свій бізнес. Крім того, є громадські організації, юристи, до яких можна звернутися у вирішенні проблемних питань. Зараз створені всі механізми для захисту інтересів підприємці у цієї сфери бізнесу.


читати статті

Як правильно створити сайт для нового бізнесу? /03.03.2017

Про те, як вибрати IT-компанію і створити ефективний сайт, розповідає маркетинг-директор компанії Skywell Олексій Хохлов.

Біржова торгівля приносить до 500% річних /03.11.2016

Про те, чим торгівля на біржі краща бізнесу, і де їй навчатися розповів консультант з інвестицій в американські активи AFA Андрій Савенко.

Як підприємцю не стати боржником банку? /14.09.2016

Про те, як повинен вести себе бізнесмен, що не в змозі виплачувати кредит, розповів провідний юрист ЮФ Лекснавігатор Едуард Хмиров.

Чи подешевшає Туреччина для українців? /09.12.2015

Про нові напрями та вплив міжнародної ситуації на ринок туризму розповідає керівник групи розвитку франчайзингу Join UP! Костянтин Куліда.

Тенденції ринку дитячого одягу /22.05.2015

Віталій Мякінін розповідає про зміни та перспективи даного сегменту

найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Епіцентр ресторанного франчайзингу /06.12.2017

Ресторанний форум FRANCHITHINK відбувся 30 листопада 2017 року в Києві

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Якою має бути візитка /27.01.2010

Візитна картка створює враження про компанію. Ось чому надзвичайно важливо, як саме вона виглядає та що на ній написано

популярне на форумі

Секрети успішності магазину одягу

Вот интересная статья о том, как можно открыть свой магазин нижнего белья...

3 коментар
остання 17.04.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
Секрети успішності магазину одягу

Ось інтернет магазин іспанської взуття https://elegante.com.ua/ там дуже гарне та елегантне взуття, а...

3 коментар
остання 03.01.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016