26.03.2012

Закон в поміч?

Про темний бік законодавчих змін розповідає голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця" Оксана Продан

Як вплинули впроваджені протягом останнього року законодавчі інновації на структуру малого та середнього бізнесу України, а також на кількість підприємців на ринку?
Змін, які б реально сприяли розвитку підприємництва, не відбулося. Навпаки, всі прийняті закони чи рішення органів виконавчої влади, які декларувалися як дерегулюючі або такі, що спрощують ведення бізнесу, насправді такими не є, а деякі з них навіть погіршують ситуацію. Наприклад, відмінили свідоцтво про реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності – тепер весь бізнес змушений витрачати час і гроші на отримання виписок, які залишились необхідними. Ввели виключний перелік дозвільних документів – сьогодні всі орендодавці повинні отримувати дозвіл в пожежників на здачу власного майна в оренду. Узаконили мовчазну згоду при ліквідації підприємств – ввели одночасно штрафи за відсутність бухгалтерського обліку. Як наслідок, велика частина малого і середнього бізнесу знаходиться на "гачку" у влади. Бюрократизація, складна система адміністрування податків, велике податкове навантаження створюють умови для порушень, які у свою чергу дають можливість контролюючим органам вимагати хабарі. В політико-економічній cистемі, яка склалася в Україні, невигідно виходити з "тіні". За рахунок "тіні" вона підживлюється і реальних змін при цій системі бути не може.

Оксана Продан

Оксана Продан - голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу "Фортеця"

Які із прийнятих законів мали найбільш позитивний вплив на розвиток МСБ, а які найбільш деструктивний?

Позитивними були ті закони, які точково виправляли прийняті раніше комплексні закони. Так, у 2011 році нас підтримав В.Хомутиннік (нардеп ВРУ V скликання, - авт.) і провів зміни, які відмінили обов’язкову сплату єдиного соціального внеску пенсіонерами за себе, а також зупинили застосування санкцій за несплачені у 2010 році пенсійні внески, введені "сьогодні за вчора". Ми змогли також відмінити заборону віднесення на валові витрати спрощенців при підготовці проекту по єдиному податку.

Як передвиборчі перегони можуть вплинути на теперішню ситуацію з МСБ?

Передвиборчі перегони можуть лише стимулювати появу великої кількості обіцянок. Ми вирішили скористатись цим на користь як бізнесу, так і усіх українців. Сьогодні ми готуємо "Ідеальну" модель умов ведення бізнесу в Україні, концепцію якої будемо презентувати на Всеукраїнському з’їзді малого та середнього бізнесу 17 травня 2012 року. Ми визначаємо наші потреби, заявляємо про них усім політичним силам, а надалі забезпечимо прийняття ними їх обіцянок, потрібних нам рішень. Крім цього, ще до виборів ми докладемо зусиль для зниження ставки єдиного соціального внеску до базових 18,1%, це потрібно зробити вже зараз для того, щоб не продовжувалась тінізація заробітних плат.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank