06.10.2011

Перспективи ринку автокрісел в Україні

Розмова з директором компанії "АвтоПапа" Артемом Канюкою

Наскільки вигідний продаж дитячих автокрісел в Україні?
Сьогодні ця ринкова ніша ще зовсім нова в нашій країні, але вже досить активно розвивається. АвтоПапа поки що є єдиним гравцем ринку, і, я впевнена, що навіть тоді, коли в сегменті запрацюють інші оператори, компанія залишиться першою і найбільш впізнаваною. В цьому головна перевага бізнесу, орієнтованого на продаж дитячих автокрісел. Однак, сегмент автобезпеки зовсім не підтримується державою, хоча у всьому світі, і навіть в сусідній Росії, ведеться активне пропагування дитячої безпеки на дорогах, а за порушення правил перевезення малюків батьки змушені сплачувати величезні штрафи. В Україні ж такого немає, мені здається, найближчим часом не буде.

Автопапа, франчайзинг, франшиза, дитячі автокрісла

Артем Канюка - директор компанії "АвтоПапа"

Як часто батькам доводиться здійснювати повторну покупку, тобто, чи швидко дитина "виростає" зі свого крісла?

Візьмемо за приклад Німеччину. В цій державі 50 років тому виробили перше дитяче автокрісло, і на сьогодні зміна аксесуарів відбувається за класичним варіантом. Німці вважають, що дитяче автокрісло повинно відповідати віку дитини, її вазі та зросту. У них використовуються чотири групи крісел: "колиска", перша група, друга та третя. В нашій країні та інших державах, де автомобіль є не нормою життя, як в Німеччині, а предметом розкоші, батьки намагаються зекономити. І виробники дитячих автокрісел надають їм таку можливість, виробляючи аксесуари об'єднаної групи: "0+1" та "2+3". Крісло підходить одразу двом віковим категоріям, і батьки можуть здійснити повторну покупку лише один раз.

Крім дитячих автокрісел, у вашому асортименті є також електромобілі, велосипеди, візки. Як продаються ці товари?

З одного боку ми пропагуємо дитячу безпеку на дорогах, з іншого - активний спосіб життя. Батьки дуже часто подорожують з дітьми. Останні не можуть просто сидіти на місці, їм потрібно побігати, поїздити на велосипеді, тощо. Тому більшість батьків, які одного разу взяли дитяче автокрісло, згодом повертаються в магазин, щоб придбати велосипед, електромобіль або візок. Проте, найбільшим попитом серед додаткового товару користуються аксесуари для дитячої автобезпеки та комфорту малюка в автомобілі. 99 % батьків разом із кріслом купують як мінімум два таких вироби. Наші аксесуари для автокрісел унікальні, їх аналогу немає навіть в Європі. Це - виготовлені з льону подушечки, кладочки на ремені, килимки на переднє сидіння, тощо.

Розмовляла Тетяна Малиняк

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Перспективи ринку автокрісел в Україні

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank