П'ятниця
17.10.2008
Франчайзингові мережі це перспективна та цивілізована форма роботи туристичних агентств, що набуває що раз більшої популярності в Україні
 

Вперше туристичні франчайзингові мережі з'явилися в Україні на початку 2000 року, коли в туристичний бізнес ввійшло таке явище як "Горящі путівки". Саме в цій ніші тоді розпочали працювати дві мережі - "Сеть Магазинов Горящих Путевок" та "Сеть Агентст Горящих Путевок". Боротьба з "Горєнієм" велася за допомогою інтернет-системи, що дозволяла оперативно відслідковувати пропозиції ринку, та пропонувати туристу підходящий тур.

Партнерам франчайзі пропонувалося працювати під брендом франчайзера, та за сталу місячну плату мати доступ до інтернет-системи мережі. "Сеть Агентст Горящих Путевок" по кількості учасників партнерів в мережі лідирує на ринку, їх більше сотні. Причина цьому - невеликі франчайзингові оплати та вимоги до партнерів (що тягне за собою і загрози, наприклад недотримання всіх стандартів мережі - були випадки, коли франчайзі продовжували працювати під своєю попередньою вивіскою)."Сеть Магазинов Горящих Путевок" має менше партнерів-франчайзі, на сьогодні це 68 агентств.

В 2003 році на ринок вийшла туристична франчайзингова мережа "Галопом по Європах", що базувалася на принципах співпраці відмінних від "Горящих" концепцій. Тут вимоги до вступу досить жорсткі. Особливість мережі також в тому, що агентство може пропонувати клієнту тур-продукти виключно туроператора "Вояж-Київ". На сьогодні в мережі близько 40 агентств.

На сьогодні також за принципами франчайзингу розвиваються нові гравці ринку - "Поехали с нами" (початок франчайзингової діяльності 2008 рік), мережа агентств "Горячие Туры", туристичний франчайзинг "Ukraine Holidays".

Туристичний бізнес вважається бізнесом з низьким порогом входження, достатньо мати $5-10 тис. для відкриття тур-агентства. Але вхід пов'язаний з високим ризиком - щороку десятки фірм з'являються і так само зникають. Це зазвичай пов'язано з тим що туристичний бізнес потребує великих інвестицій під час діяльності, а найголовніше - інтелектуальних ресурсів.