09.09.2011

Частка інтернет-трейдінгу зростає

Розмова з представником компанії Gainsfort Віталієм Булиніним

Чи добре фондовий ринок України врегульований законодавством?
Найбільшим плюсом українського законодавства є врегульованість правила "30 днів". У сучасному Податковому Кодексі цей момент описаний чіткіше, ніж в попередньому. На вирішення цього питання гравці ринку очікували вже давно. Найбільшим мінусом є те, що механізм коротких продажів зараз не зовсім добре врегульований з точки зору Податкового Кодексу та податкової інспекції. Тобто, коли клієнт продає папери, що взяті у брокера взайми, в нього, в принципі, виникають обов’язки перед брокером, але вони ніде не фіксуються. Перед податковою інспецією постає така ситуація, що особа продала те, чого в неї не було. В країнах з більш розвинутим фондовим ринком цей момент вже давно прописаний. Зробити це в нас також достатньо просто. Потрібно лише прослідкувати, як це відбувається в сусідів, і адаптувати побачене під українські реалії. Однак досі цього немає - чи то через складну бюрократичну машину, чи то через небажання законодавців.

Gainsfort-online, франчайзинг, франшиза

Віталій Булинін - представник компанії Gainsfort

Як змінилося українське законодавство у порівнянні з 2008 роком, коли фондова біржа тільки з’явилася?

Сьогодні Українська фондова біржа разом із брокерами, що працюють на ній, створила ініціативну групу, яка займається вдосконаленням законодавства. Завдяки їй у законодавчому врегулюванні фондового ринку відбувся значний крок вперед. Крім того, якщо раніше фондовий ринок був справою не надто великої аудиторії, зараз він значно розширився. Я вважаю, що у зв’язку зі збільшенням споживачів цього продукту, якщо розглядати ринок як продукт, буде більше, скажімо так, попиту на якісне законодавство. Тут, у позитивному сенсі, виникає замкнуте коло: чим більше гравців на фондовому ринку, тим більше у наших законодавців стимулів створювати якісніше, сучасне законодавство.

Яку частку фондового ринку становить інтернет-трейдінг?

На початках діяльності Української фондової біржі інтернет-трейдінг перебував у зачатковому стані. Його частка становила лише 10-11% від всього обороту українських цінних паперів. Сьогодні 80% обороту робиться приватними особами, тобто звичайними людьми, а не компаніями, які управляють великим капіталом. Ці люди навіть не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Вони просто відкривають рахунки і вносять свій посильний вклад у розвиток ринку. Це дуже позитивний момент, адже коли ринок насичений фізичними особами, на ньому є постійний оборот цінних паперів. А це робить його більш привабливим для зарубіжних інвесторів. Тобто нерезиденти більш охоче йдуть на такий ринок тому, що маса простих гравців виступає стримуючим фактором: коли на ринку багато учасників, складно маніпулювати певними цінними паперами. Тому, відповідаючи на ваше запитання, скажу, що частка інтернет-трейдінгу, ініційованого приватними особами в порівнянні з 2008 роком зросла у 7-8 разів.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Частка інтернет-трейдінгу зростає

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank