П’ятизірковий франчайзинг

П'ятниця
10.10.2008
Брак досвіду у реалізації готельних проектів українські бізнесмени компенсують співпрацею з міжнародними мережевими операторами
 

На сьогоднішній день на Україні працюють, або планують вихід міжнародні готельні бренди, такі як: Radisson SAS, Inter-Continental, Hyatt International, Hilton, Marriott International, Accor Group, Hilton, InterContinental, Rixos, Orbis, Rival Hotels Inn та інші.

Українським інвесторам співпраця зі знаними торговими марками вигідна, разом із розкрученим брендом вони отримують клієнтів, лояльних до торгової марки. Партнерство з українськими бізнесменами вигідне і для готельних мереж. Бюрократична тяганина пов'язана передусім з виділенням земельних ділянок чи отримання всіх дозволів важко дається іноземцям, для них зручніше відкривати готелі разом з українськими компаніями.

За умовами договору франчайзингу власник готелю купує право на використання бренду мережі та її ноу-хай. Йому доводиться сплачувати вступний внесок, роялті, а також відсоток з кожного номера (близько 3-11% доходу з номера).

Для прикладу початковий внесок за користування маркою Hilton становить $85 тис. за 275 номерів плюс доплата за решту — $300 за номер. Щомісячне роялті становить 5% виручки готелю. Щоб стати частиною мережі Radisson SAS, власник готелю одноразово платить $75 тис. (або $500 за кожен готельний номер). Роялті — 5% виручки, відрахування до маркетингового бюджету — 2% виручки.

Продавши власникові готелю франшизу, оператор не втручається у фінанси й управління готелем. Однак у договорі прописані вимоги до стандартів обслуговування, обладнання, використання торгового знака, реклами, оформлення готелю мережі. Раз на півріччя представник власника готельного бренда перевіряє, як виконуються ці вимоги.

У власників міжнародних готельних брендів є два джерела доходу: управління чужими/своїми готелями і продаж франшиз. Останнім часом власники мереж поступово позбуваються своїх готелів. Наприклад у 2006 році Accor Group, що володіє ТМ Sofitel, була власником 50% готелів мережі. До 2009-го групі належатиме тільки 30%. Розпродаж своїх готелів влаштувала InterContinental. Зараз групі належать лише 25 готелів, а в управлінні перебувають 512 об’єктів. Ще 3,2 тис. готелів працюють за франшизою оператора. Таким чином міжнародні готельні оператори продовжують збільшувати свої доходи, але вже за мінімальних капітальних інвестицій.


найчайтіше читане

Відкриття СТО. Бізнес-план /16.11.2011

Як заробити на станції техобслуговування автомобіля

Маркетинг та дослідження ринку /18.02.2010

В цій статті мова піде про явище маркетингу та його роль в успішності підприємства. Розглядаються методи дослідження ринку, збір, аналіз та використання інформації, яка необхідна в процесі прийняття рішень планування бізнесу і визначення вірогідності здійснення планованої діяльності

Яким має бути підприємець /26.02.2010

Тест на підприємництво

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план /18.05.2013

Хоча в середньому рентабельність клінінгового бізнесу становить 10%, це не відлякує підприємців. Адже попит на послуги щорічно збільшується

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію

популярне на форумі

Як відкрити клінінгову компанію? Бізнес-план

Доброго дня!Чудово,що маєте бажання створити власну справу.В клінінговій індустрії питання...

2 коментар
остання 10.10.2020
Открытие СТО. Бизнес-план

Кредитор? Вам потрібна термінова позика чи бізнес-позика? Ти будешвідмовлено в отриманні позики...

3 коментар
остання 20.11.2017
Открытие СТО. Бизнес-план

Раскрутка, PR, брендинг, узнаваемость ТМ - дело маркетологов, а мастер должен заниматься своим...

3 коментар
остання 10.03.2017
BVS-Rabota: працевлаштування по франчайзингу

Вимоги до приміщення для філіала

1 коментар
остання 25.11.2016
LEGO по-франчайзингу

Я хочу получать комментарии по этой теме на e-mail

1 коментар
остання 16.08.2016
Открытие СТО. Бизнес-план

На рахунок зарплата майстру 30% від заказу. Це дуже мало як для майстра. Якщо дійсно хороший...

3 коментар
остання 15.07.2016
Работа за границей - возможность выжить?

Мне интересно, насколько реально перевестись в зарубежное отделение компании, если есть...

2 коментар
остання 21.05.2016
Ринок бутильованої води зростає

Лично я стараюсь употребить дневную норму воды. Чаще всего покупаю уже розлтую в бутыли воду, но...

2 коментар
остання 21.05.2016