15.07.2011

McDonald’s став продуктовим магазином

Тепер російські заклади мережі платитимуть той самий податок, що й продовольчі магазини

Згідно з рішенням арбітражного суду РФ компанія McDonald's тепер сплачуватиме податок у розмірі 10% від загального доходу замість колишніх 18%. Головним аргументом такого рішення є те, що McDonald's в Росії не надає ресторанних послуг, а просто реалізує продовольчі товари як магазин. Отже й податок повинен бути відповідний.

 McDonald’s, франчайзинг, франшиза

Зараз у Росії працює 276 ресторанів McDonald’s

Судовий процес між податковою службою та компанією McDonald's відбувся в Федеральному арбітражному суді Московського округу. Протягом розгляду справи McDonald's наполягав на тому, що для оподаткування мережі повинна застосовуватися ставка в розмірі 10% ПДВ, тобто така, що використовується для продовольчих магазинів. Податкова служба ж стояла на тому, що компанія надає послуги, а тому ПДВ повинно становити 18%.

Конфлікт між McDonald's та податківцями почався ще у вересні 2010 року коли мережа звернулася до суду з проханням визнати вимогу ФПС сплатити ПДВ в розмірі 487, 3 мільйона рублів неправомірною. Необхідність такої доплати податкова служба аргументувала тим, що з січня 2006 по грудень 2007 року при реалізації продуктів компанія не дотримувалася офіційних вимог оподаткування і замість вісімнадцятивідсоткової ставки застосовувала десятивідсоткову.

Незважаючи на те, що Федеральна Податкова Служба переконана в тому, що McDonald's не мали права застосовувати таку ставку, суди першої та апеляційної інстанції прийшли до іншого висновку.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
McDonald’s став продуктовим магазином

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1171 коментарів, 284 учасникі

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank