16.02.2010

Сканери штрих-коду та їх застосування

У магазинах самообслуговування сканер цін значно полегшує процес покупки для клієнтів

Відповідно до рекомендацій фахівців на кожні 400 кв.м. в магазині має бути принаймні один зчитувач. Чим більше площа, тим більшою має бути кількість сканерів цін. Завдяки цьому для клієнта підвищується комфорт процесу покупки. Із застосуванням зчитувача покупець не повинен кожного разу бігати до каси і дізнаватися ціну, що часто створює зайву метушню в магазині. Крім того, зчитувач, розміщений в тій частині магазина, де діє самообслуговування, збільшує задоволеність клієнта, тому що зменшується ризик, що його введуть в оману. Якщо ціна для продукту чітко не визначена, покупець може сам перевірити вартість товару.

В Україні, на жаль, на сьогоднішній день такі пристрої можна зустріти тільки в найбільших супермаркетах, проте в світі вони застосовуються повсюдно.

Зчитувачі штрих-кодів не завжди безпомилкові. Може трапитися, що сканер покаже клієнтові не таку ціну як та, що буде вибита на касі. Все залежить від того, який зчитувач буде обраний. Є два види на вибір: з базами даних, що завантажуються вручну, і діючі в радіомережі. При застосуванні пристроїв першого типу вірогідність розбіжності цін на касі і в зчитувача вище, тому що використовуються дві незалежні одна від одної бази і, вводячи зміни в одну, також необхідно вводити їх у другу. При використанні ж радіопристрою - ризик помилки зведений до мінімуму, оскільки сканер сам отримує інформацію з головного комп'ютера. Такий пристрій, саме по собі, коштує дорожче, але обійдеться дешевше при інсталяції, оскільки його можна встановити в будь-якому місці в магазині без втрати коштів, пов'язаних з протяганням проводки. Однак, вищезгадана класифікація - не єдина. На вибір також є діодні і лазерні зчитувачі, стаціонарні і переносні тощо. Стаціонарні, які частіше за все призначені для використання покупцями, коштують дорожче переносних.

Залежно від виду сканера, його вартість може бути абсолютно різною. Є сканери в межах $100, близько $500, є такі, що коштують й $1000. Але сканер не повинен приносити тільки витрати. Він може себе окупати. На стаціонарних зчитувачах, які мають великі габарити, можна розміщувати невеликі рекламні оголошення. Таким чином сканер може стати прибутковим і заробляти кошти на свій ремонт. Перші технічні проблеми можуть з'явитися після 3-4 років, але більшість виробників рекомендують проводити щорічний огляд.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank