Бізнес на селі: крокодиляча ферма

Субота
18.05.2013
Тоді як в решті світі крокодилів розводять для виробництва м’яса та шкіри, вітчизняні господарства заробляють на туристичних потоках
 

З плином часу розведення різного роду екзотичних тварин набуває у світі все більшої популярності. Особливо, коли мова йде про виробництво та реалізацію тваринницької продукції преміум-класу. Не дивно, що кількість крокодилячих ферм стрімко збільшується, і нові виробництва відкриваються навіть у тих країнах, де клімат не надто придатний для цього бізнесу. Сьогодні один кілограм м'яса крокодила коштує в Європі близько 40 євро. Ціна на шкіру рептилії досягає 5 тисяч євро. Страви з додаванням крокодилового м'яса - невід'ємна складова південної кухні. А китайські кулінари, мистецтво яких базується на традиційній медицині, стверджують, що вживання м'яса цих рептилій рятує від застуди і попереджає ракові захворювання. Провідні європейські бренди: Gucci, Coco Chanel, Prada і Lois Vuitton, зробили вироби з крокодилової шкіри невід'ємною частиною своїх колекцій. Ідеєю розведення крокодилів запалюється все більше заповзятливих бізнесменів.

Світовий ажіотаж

Традиційним центром комерційного розведення крокодилів залишається африканський континент. Десятки ферм функціонують нині на території ПАР, Замбії, Зімбабве та інших африканських країн. У 60-х роках минулого століття перші комерційно орієнтовані крокодилячі угіддя почали з'являтися в південних штатах США: Луїзіані, Флориді, Джорджії та інших. Підхопили крокодилячу хвилю і багато європейських країн. Так, у 2006 році британський фермер-ентузіаст зважився відкрити першу в країні ферму для розведення цих рептилій в Англії. А на початку 2013 року в Чехії влада легалізувала розведення крокодилів з метою подальшої переробки та продажу крокодилового м'яса. Сьогодні одне з підприємств Південної Моравії вирощує 204 нільських крокодила.

У світі ферми, орієнтовані на реалізацію м'яса і шкіри рептилій, досягають рентабельності в тому випадку, якщо кількість крокодилів, які належать підприємству, становить 500-1000 особин. Термін окупності бізнесу може досягати 10 років.

А що у нас?

В українських "крокодилячих" бізнесменів інші пріоритети. На відміну від своїх іноземних колег, вони не вирощують тварин з метою отримання шкіри і м'яса. Місцевий клімат цьому не сприяє. Доходи підприємств формуються завдяки естетичним смакам наших співвітчизників. Невелика рептилія - ​​неординарний і екзотичний подарунок, за який українці готові викласти суму в розмірі $ 150-300. Компанії, що працюють на цьому ринку, заробляють на посередництві. "Ми не вирощуємо крокодилів самостійно, а привозимо їх на замовлення з-за кордону, - розповідає представник однієї з компаній, яка займається дистрибуцією екзотичних тварин, Андрій. - Про випадки розведення цих тварин на продаж в Україні мені невідомо". Варто відзначити, що не всі компанії, які пропонують купити екзотичних тварин, працюють легально. Як відзначають захисники тварин, тисячі рептилій завозяться в країну контрабандою. Дуже часто тварин розміщують в умовах, непридатних для життя, що суперечить ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" та іншим нормативним актам.

Бізнес-план

Сума початкових інвестицій:

  • Створення модулю для утримання тварин: 640 тис. грн
  • Закупівля крокодилів (30 особин): 160 тис. грн

Разом: 800 тис. грн

Витрати на місяць:

  • Корм: 1,5 тис. грн
  • Утримання модулю: 10 тис. грн

Разом: 11,5 тис. грн

Доходи на місяць:

  • Екскурсії: 30 людей/день × 30 днів × 30 грн/квиток = 27 тис. грн

Прибуток перед оподаткуванням:
27 тис. грн - 11,5 тис. грн = 15,5 тис. грн

Окупність бізнесу:
800 тис. грн : 15,5 тис. грн = 52 місяці = 4,5 роки

Представлений розрахунок є лише орієнтовними - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть змінюватись


популярне на форумі

Секрети успішності магазину одягу

Вот интересная статья о том, как можно открыть свой магазин нижнего белья...

3 коментар
остання 17.04.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
Секрети успішності магазину одягу

Ось інтернет магазин іспанської взуття https://elegante.com.ua/ там дуже гарне та елегантне взуття, а...

3 коментар
остання 03.01.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016