18.05.2013

Бізнес на селі: крокодиляча ферма

Тоді як в решті світі крокодилів розводять для виробництва м’яса та шкіри, вітчизняні господарства заробляють на туристичних потоках

З плином часу розведення різного роду екзотичних тварин набуває у світі все більшої популярності. Особливо, коли мова йде про виробництво та реалізацію тваринницької продукції преміум-класу. Не дивно, що кількість крокодилячих ферм стрімко збільшується, і нові виробництва відкриваються навіть у тих країнах, де клімат не надто придатний для цього бізнесу. Сьогодні один кілограм м'яса крокодила коштує в Європі близько 40 євро. Ціна на шкіру рептилії досягає 5 тисяч євро. Страви з додаванням крокодилового м'яса - невід'ємна складова південної кухні. А китайські кулінари, мистецтво яких базується на традиційній медицині, стверджують, що вживання м'яса цих рептилій рятує від застуди і попереджає ракові захворювання. Провідні європейські бренди: Gucci, Coco Chanel, Prada і Lois Vuitton, зробили вироби з крокодилової шкіри невід'ємною частиною своїх колекцій. Ідеєю розведення крокодилів запалюється все більше заповзятливих бізнесменів.

крокодил

Для того, зоб відкрити крокодилячу ферму в Україні, необхідно володіти інвестиціями в розмірі $ 100 тис.

Світовий ажіотаж

Традиційним центром комерційного розведення крокодилів залишається африканський континент. Десятки ферм функціонують нині на території ПАР, Замбії, Зімбабве та інших африканських країн. У 60-х роках минулого століття перші комерційно орієнтовані крокодилячі угіддя почали з'являтися в південних штатах США: Луїзіані, Флориді, Джорджії та інших. Підхопили крокодилячу хвилю і багато європейських країн. Так, у 2006 році британський фермер-ентузіаст зважився відкрити першу в країні ферму для розведення цих рептилій в Англії. А на початку 2013 року в Чехії влада легалізувала розведення крокодилів з метою подальшої переробки та продажу крокодилового м'яса. Сьогодні одне з підприємств Південної Моравії вирощує 204 нільських крокодила.

У світі ферми, орієнтовані на реалізацію м'яса і шкіри рептилій, досягають рентабельності в тому випадку, якщо кількість крокодилів, які належать підприємству, становить 500-1000 особин. Термін окупності бізнесу може досягати 10 років.

А що у нас?

В українських "крокодилячих" бізнесменів інші пріоритети. На відміну від своїх іноземних колег, вони не вирощують тварин з метою отримання шкіри і м'яса. Місцевий клімат цьому не сприяє. Доходи підприємств формуються завдяки естетичним смакам наших співвітчизників. Невелика рептилія - ​​неординарний і екзотичний подарунок, за який українці готові викласти суму в розмірі $ 150-300. Компанії, що працюють на цьому ринку, заробляють на посередництві. "Ми не вирощуємо крокодилів самостійно, а привозимо їх на замовлення з-за кордону, - розповідає представник однієї з компаній, яка займається дистрибуцією екзотичних тварин, Андрій. - Про випадки розведення цих тварин на продаж в Україні мені невідомо". Варто відзначити, що не всі компанії, які пропонують купити екзотичних тварин, працюють легально. Як відзначають захисники тварин, тисячі рептилій завозяться в країну контрабандою. Дуже часто тварин розміщують в умовах, непридатних для життя, що суперечить ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" та іншим нормативним актам.

Бізнес-план

Сума початкових інвестицій:

  • Створення модулю для утримання тварин: 640 тис. грн
  • Закупівля крокодилів (30 особин): 160 тис. грн

Разом: 800 тис. грн

Витрати на місяць:

  • Корм: 1,5 тис. грн
  • Утримання модулю: 10 тис. грн

Разом: 11,5 тис. грн

Доходи на місяць:

  • Екскурсії: 30 людей/день × 30 днів × 30 грн/квиток = 27 тис. грн

Прибуток перед оподаткуванням:
27 тис. грн - 11,5 тис. грн = 15,5 тис. грн

Окупність бізнесу:
800 тис. грн : 15,5 тис. грн = 52 місяці = 4,5 роки

Представлений розрахунок є лише орієнтовними - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть змінюватись

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank