29.12.2012

Як відкрити клуб з паркуру? Бізнес-план

Всього за 3 місяці окупиться клуб з навчання таких напрямків, як паркур і фріран

Відкриття школи з паркуру та фрірану - це прекрасна можливість об'єднати бізнес і екстрим в одному форматі. Акробатика, легка атлетика, гімнастика і подолання перешкод - поєднання, яке об'єднує тисячі трейсерів в Україні. Так чому ж не створити професійний майданчик, де одночасно зможуть зустрітися як знавці справи, так і новачки? Але одного лише простого бажання відкрити школу "мистецтва переміщення" буде недостатньо. Необхідно вникнути у філософію паркуру: здатність подумки перетворювати звичайні перепони в перешкоди і знаходити способи їх подолання. У цьому випадку навіть простий підприємець зможе зрозуміти специфіку дисципліни, знайти контакт з любителями даного напрямку і реалізувати свою бізнес-ідею в прибуткову і улюблену справу.

Стрибок в Україну

В Україні рух паркуру та фрірану розпочав свій розвиток не так давно. Інтерес до даної дисципліни активізувався тільки в 2007 році. На сьогоднішній день існує не так багато шкіл і груп, які професійно навчають паркуру та фрірану. Так, у столиці налічується декілька команд з паркуру, організовуються збори і створюються сайти з відповідною тематикою. У більшості випадків такі школи і групи прив'язані до організацій по екстриму або ж федераціям. Прикладом тому є громадська організація - Федерація паркуру України, яка активно займається популяризацією паркуру та фрірану, різними заходами і комерційними проектами. Висновок очевидний: рух тільки розвивається, обізнаних конкурентів не так багато - тому є, де розвернутись.

двоє хлопців пригають

Окупність клубу з паркуру та фрірану становить 3 місяці.

Легкий старт

Щоб реалізувати задуманий проект, необхідно в першу чергу легалізувати свою діяльність - пройти процедуру державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. У цьому випадку підійде КВЕД під назвою "надання інформаційних послуг". Для початку згадки в документах даної класифікації економічної діяльності буде достатньо. Наступний крок - спробувати якнайбільше довідатися про специфіку даного напрямку, познайомитися з трейсерами. Надалі це спростить роботу і допоможе з легкістю знаходити контакт з майбутніми клієнтами.

Але все ж головне при старті - це збір інформації про необхідність навчання паркуру та наявності конкурентів у місті чи районі, де повинен розташуватися клуб. "Дані відомості легко визначити, зважаючи на інформацію про цільову аудиторію дисципліни. В основному, це - школярі та студенти - ті люди, які люблять проводити вільний час в соцмережах. Тож таку інформацію запросто можна знайти в інтернеті, - ділиться Олександр Чернобровкін, президент Федерації паркуру України , власник спортивно-розважального комплексу Summertime. - Найбільш простий варіант - це зайти в одну із соціальних мереж і пошукати всі існуючі групи в місті чи районі, що цікавлять. Потрібно задатися метою: оцінити ситуацію в загальному, довідатися яка кількість людей займається паркуром і де. Якщо ви починаєте розвивати паркур в тому районі, де вже й без того займаються в інших клубах, то в новостворений ніхто не піде. Потрібно знайти ту місцевість, де на даний момент не так багато пропозицій". Невелика кількість гравців ринку надає можливість стати першопрохідцем і зайняти лідируючу позицію. В такому випадку, діяльність клубу буде приносити не тільки прибуток, але і сприяти розвитку спорту в регіоні.

Бізнес-план (оренда приміщення площею 250 м2)

Сума початкових інвестицій:

  • купівля конструкцій для тренувань: 10 конструкцій × 3 тис./конструкцію = 30 тис. грн

Разом: 30 тис. грн

Витрати на місяць:

  • оренда приміщення: 15 тис. грн
  • зарплата тренерам: 2 тренера × 4 тис. грн = 8 тис. грн
  • ремонт конструкцій і комунальні платежі: 5 тис. грн
  • реклама: 10 тис. грн

Всього: 38 тис. грн

Доходи в місяць:

  • проведення тренувань: 150 чол. × 300 грн/чол. = 45 тис. грн
  • надання залу клієнтам у позаурочний час: 10 чол. × 250 грн/чол. = 2,5 тис. грн
  • розміщення реклами всередині залу: 2 тис. грн

Всього: 49,5 тис. грн

Прибуток перед оподаткуванням:
49,5 тис. грн – 38 тис. грн = 11,5 тис. грн

Окупність бізнесу:
30 тис. грн : 11,5 тис. грн = 3 міс.

Представлений розрахунок є лише орієнтовними - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть варіюватися (ціни взяті за Києвом)

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank