29.12.2012

Як відкрити клуб з паркуру? Бізнес-план

Всього за 3 місяці окупиться клуб з навчання таких напрямків, як паркур і фріран

Відкриття школи з паркуру та фрірану - це прекрасна можливість об'єднати бізнес і екстрим в одному форматі. Акробатика, легка атлетика, гімнастика і подолання перешкод - поєднання, яке об'єднує тисячі трейсерів в Україні. Так чому ж не створити професійний майданчик, де одночасно зможуть зустрітися як знавці справи, так і новачки? Але одного лише простого бажання відкрити школу "мистецтва переміщення" буде недостатньо. Необхідно вникнути у філософію паркуру: здатність подумки перетворювати звичайні перепони в перешкоди і знаходити способи їх подолання. У цьому випадку навіть простий підприємець зможе зрозуміти специфіку дисципліни, знайти контакт з любителями даного напрямку і реалізувати свою бізнес-ідею в прибуткову і улюблену справу.

Стрибок в Україну

В Україні рух паркуру та фрірану розпочав свій розвиток не так давно. Інтерес до даної дисципліни активізувався тільки в 2007 році. На сьогоднішній день існує не так багато шкіл і груп, які професійно навчають паркуру та фрірану. Так, у столиці налічується декілька команд з паркуру, організовуються збори і створюються сайти з відповідною тематикою. У більшості випадків такі школи і групи прив'язані до організацій по екстриму або ж федераціям. Прикладом тому є громадська організація - Федерація паркуру України, яка активно займається популяризацією паркуру та фрірану, різними заходами і комерційними проектами. Висновок очевидний: рух тільки розвивається, обізнаних конкурентів не так багато - тому є, де розвернутись.

двоє хлопців пригають

Окупність клубу з паркуру та фрірану становить 3 місяці.

Легкий старт

Щоб реалізувати задуманий проект, необхідно в першу чергу легалізувати свою діяльність - пройти процедуру державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. У цьому випадку підійде КВЕД під назвою "надання інформаційних послуг". Для початку згадки в документах даної класифікації економічної діяльності буде достатньо. Наступний крок - спробувати якнайбільше довідатися про специфіку даного напрямку, познайомитися з трейсерами. Надалі це спростить роботу і допоможе з легкістю знаходити контакт з майбутніми клієнтами.

Але все ж головне при старті - це збір інформації про необхідність навчання паркуру та наявності конкурентів у місті чи районі, де повинен розташуватися клуб. "Дані відомості легко визначити, зважаючи на інформацію про цільову аудиторію дисципліни. В основному, це - школярі та студенти - ті люди, які люблять проводити вільний час в соцмережах. Тож таку інформацію запросто можна знайти в інтернеті, - ділиться Олександр Чернобровкін, президент Федерації паркуру України , власник спортивно-розважального комплексу Summertime. - Найбільш простий варіант - це зайти в одну із соціальних мереж і пошукати всі існуючі групи в місті чи районі, що цікавлять. Потрібно задатися метою: оцінити ситуацію в загальному, довідатися яка кількість людей займається паркуром і де. Якщо ви починаєте розвивати паркур в тому районі, де вже й без того займаються в інших клубах, то в новостворений ніхто не піде. Потрібно знайти ту місцевість, де на даний момент не так багато пропозицій". Невелика кількість гравців ринку надає можливість стати першопрохідцем і зайняти лідируючу позицію. В такому випадку, діяльність клубу буде приносити не тільки прибуток, але і сприяти розвитку спорту в регіоні.

Бізнес-план (оренда приміщення площею 250 м2)

Сума початкових інвестицій:

  • купівля конструкцій для тренувань: 10 конструкцій × 3 тис./конструкцію = 30 тис. грн

Разом: 30 тис. грн

Витрати на місяць:

  • оренда приміщення: 15 тис. грн
  • зарплата тренерам: 2 тренера × 4 тис. грн = 8 тис. грн
  • ремонт конструкцій і комунальні платежі: 5 тис. грн
  • реклама: 10 тис. грн

Всього: 38 тис. грн

Доходи в місяць:

  • проведення тренувань: 150 чол. × 300 грн/чол. = 45 тис. грн
  • надання залу клієнтам у позаурочний час: 10 чол. × 250 грн/чол. = 2,5 тис. грн
  • розміщення реклами всередині залу: 2 тис. грн

Всього: 49,5 тис. грн

Прибуток перед оподаткуванням:
49,5 тис. грн – 38 тис. грн = 11,5 тис. грн

Окупність бізнесу:
30 тис. грн : 11,5 тис. грн = 3 міс.

Представлений розрахунок є лише орієнтовними - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть варіюватися (ціни взяті за Києвом)

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Як відкрити клуб з паркуру? Бізнес-план

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 291 теми, 1168 коментарів, 282 учасникі

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank