11.09.2012

Як відкрити агенцію нерухомості? Бізнес-план

Всього від $ 3,5 тис. знадобиться для відкриття агентства нерухомості, але довговічність бізнесу багато в чому залежить від вашого досвіду

Український ринок ріелторських послуг - мінливий і багатогранний. На сьогодні в державі не ведеться єдиний реєстр цих суб'єктів підприємницької діяльності, тому підрахувати кількість таких компаній можна лише приблизно. Ситуація значно різниться по регіонам. Так, якщо в Києві агенцій нерухомості близько 400, то в Тернополі - всього 150, а в Чернівцях - менше 50. Як стверджують оператори ринку, за останній рік, вперше після економічної кризи, ринок нерухомості помітно пожвавився: з'явилося багато нових гравців. Якщо в 2009 р. з більш ніж 1000 агенцій нерухомості, функціонуючих на той час у Києві, залишилося тільки 100-200, то зараз їх число дуже повільно починає повертатися до цієї цифри.

AN

400 агенцій нерухомості працює сьогодні на ринку Києва

Оскільки цей бізнес не має єдиного формату, виникає природне запитання: що таке агенція нерухомості? "Агенції нерухомості можна класифікувати по організації структури компанії. В Україні виділяють агеції чотирьох типів, - розповідає Артур Пилипчук, Голова правління Київського відділення АФНУ (Асоціації фахівців з нерухомості України), власник агенції нерухомості "Valion". Однорівнева ("СПД"), коли суб'єктом підприємницької діяльності є фізична особа, яка працює самостійно. Дворівнева ("Сімейного типу") передбачає наявність керівника, якому підкоряється група агентів. трирівнева ("Організований бізнес") - агенція складається з топ-менеджера і декількох відділів з керівниками на чолі. Чотирирівнева ( "Системний бізнес") - наявність єдиної монобрендової мережі філій, в кожній з яких по кілька відділів. Ще агенції можна класифікувати за територіальною ознакою (працюючі в певних районах), типу об'єктів, якими займається компанія (житлова, комерційна, заміська нерухомість); типом операцій (продаж або оренда та ін)".

Якого б розмаху не набрав цей бізнес, починається він завжди з однієї людини-ріелтора, який вірить у власні можливості і світле майбутнє своєї справи. Потім еволюційним шляхом агенція росте й розширює свою діяльність. "В Україні за останні 10 років було кілька спроб створити з нуля крупну ріелтерську компанію національного масштабу, - розповідає Артур Пилипчук. - Однак, незважаючи на величезні інвестиції, жодна з них не увінчалася успіхом. Ріелторський бізнес краще будувати еволюційно -"від малого до великого".

Капітал в голові

Оператори ринку нерухомості в один голос стверджують: починати ріелторський бізнес потрібно, тільки коли інвестор розбирається в ньому або має керуючого партнера з відповідними знаннями. Однак звичайного ріелторського досвіду недостатньо: слід мати готовий бізнес-план і постійно займатися самоосвітою. "Найважливішою складовою в цій справі, перш за все, є спеціальна освіта і професійні навички, а вже потім - грамотний підхід до ведення бізнесу, - стверджує Віталій Авдєєв, директор агентства нерухомості "Константа"(м. Чернівці). - Саме тому у своїй справі я велику увагу приділяю освіті: для себе і для персоналу. Багато хто вважає, що ріелтору не треба багато вчитися: треба тільки знати, де купити, де продати і де схитрувати. Я вважаю такий підхід неправильним".

Щоб агенція нормально функціонувало, керівник повинен не тільки вміти самостійно користуватися своїм інтелектуальним капіталом, але й ділитися ним зі своїми підлеглими. Класична модель агенції нерухомості припускає, що директор займається розробкою і реалізацією маркетингової стратегії, працює над збільшенням привабливості бренду і навчанням персоналу, а робота з клієнтами залишається за штатними ріелторами.

 

Бізнес-план

Сума початкових інвестицій:

  • Ремонт приміщення, закупівля меблів: $ 3,5 тис

Витрати на місяць:

  • Оренда приміщення: $ 300
  • Розміщення реклами: $ 200

Разом: $ 300 + $ 200 = $ 500

Доходи в місяць:

  • $ 2 тис.

Прибуток перед оподаткуванням
$ 2 тис - $ 500 = $ 1500

Окупність бізнесу
$ 3,5 тис: $ 1,5 тис = 3 міс

Представлений розрахунок є лише орієнтовним - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть варіюватися (ціни взяті за Києвом)

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank