Як відкрити агенцію нерухомості? Бізнес-план

Вівторок
11.09.2012
Всього від $ 3,5 тис. знадобиться для відкриття агентства нерухомості, але довговічність бізнесу багато в чому залежить від вашого досвіду
 

Український ринок ріелторських послуг - мінливий і багатогранний. На сьогодні в державі не ведеться єдиний реєстр цих суб'єктів підприємницької діяльності, тому підрахувати кількість таких компаній можна лише приблизно. Ситуація значно різниться по регіонам. Так, якщо в Києві агенцій нерухомості близько 400, то в Тернополі - всього 150, а в Чернівцях - менше 50. Як стверджують оператори ринку, за останній рік, вперше після економічної кризи, ринок нерухомості помітно пожвавився: з'явилося багато нових гравців. Якщо в 2009 р. з більш ніж 1000 агенцій нерухомості, функціонуючих на той час у Києві, залишилося тільки 100-200, то зараз їх число дуже повільно починає повертатися до цієї цифри.

Оскільки цей бізнес не має єдиного формату, виникає природне запитання: що таке агенція нерухомості? "Агенції нерухомості можна класифікувати по організації структури компанії. В Україні виділяють агеції чотирьох типів, - розповідає Артур Пилипчук, Голова правління Київського відділення АФНУ (Асоціації фахівців з нерухомості України), власник агенції нерухомості "Valion". Однорівнева ("СПД"), коли суб'єктом підприємницької діяльності є фізична особа, яка працює самостійно. Дворівнева ("Сімейного типу") передбачає наявність керівника, якому підкоряється група агентів. трирівнева ("Організований бізнес") - агенція складається з топ-менеджера і декількох відділів з керівниками на чолі. Чотирирівнева ( "Системний бізнес") - наявність єдиної монобрендової мережі філій, в кожній з яких по кілька відділів. Ще агенції можна класифікувати за територіальною ознакою (працюючі в певних районах), типу об'єктів, якими займається компанія (житлова, комерційна, заміська нерухомість); типом операцій (продаж або оренда та ін)".

Якого б розмаху не набрав цей бізнес, починається він завжди з однієї людини-ріелтора, який вірить у власні можливості і світле майбутнє своєї справи. Потім еволюційним шляхом агенція росте й розширює свою діяльність. "В Україні за останні 10 років було кілька спроб створити з нуля крупну ріелтерську компанію національного масштабу, - розповідає Артур Пилипчук. - Однак, незважаючи на величезні інвестиції, жодна з них не увінчалася успіхом. Ріелторський бізнес краще будувати еволюційно -"від малого до великого".

Капітал в голові

Оператори ринку нерухомості в один голос стверджують: починати ріелторський бізнес потрібно, тільки коли інвестор розбирається в ньому або має керуючого партнера з відповідними знаннями. Однак звичайного ріелторського досвіду недостатньо: слід мати готовий бізнес-план і постійно займатися самоосвітою. "Найважливішою складовою в цій справі, перш за все, є спеціальна освіта і професійні навички, а вже потім - грамотний підхід до ведення бізнесу, - стверджує Віталій Авдєєв, директор агентства нерухомості "Константа"(м. Чернівці). - Саме тому у своїй справі я велику увагу приділяю освіті: для себе і для персоналу. Багато хто вважає, що ріелтору не треба багато вчитися: треба тільки знати, де купити, де продати і де схитрувати. Я вважаю такий підхід неправильним".

Щоб агенція нормально функціонувало, керівник повинен не тільки вміти самостійно користуватися своїм інтелектуальним капіталом, але й ділитися ним зі своїми підлеглими. Класична модель агенції нерухомості припускає, що директор займається розробкою і реалізацією маркетингової стратегії, працює над збільшенням привабливості бренду і навчанням персоналу, а робота з клієнтами залишається за штатними ріелторами.

 

Бізнес-план

Сума початкових інвестицій:

  • Ремонт приміщення, закупівля меблів: $ 3,5 тис

Витрати на місяць:

  • Оренда приміщення: $ 300
  • Розміщення реклами: $ 200

Разом: $ 300 + $ 200 = $ 500

Доходи в місяць:

  • $ 2 тис.

Прибуток перед оподаткуванням
$ 2 тис - $ 500 = $ 1500

Окупність бізнесу
$ 3,5 тис: $ 1,5 тис = 3 міс

Представлений розрахунок є лише орієнтовним - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть варіюватися (ціни взяті за Києвом)


найчайтіше читане

ТНК важко із франчайзингом /09.03.2010

Через недосконалість законодавства компанія віддає зараз перевагу розвитку власної мережі

Відкриття турагенції. Бізнес-план /23.11.2011

Зібрати речі і виїхати подалі від повсякденних проблем - мрія практично кожної людини. Багато хто прагне хоча б раз на рік її здійснити. Охочих заробити на цій людській пристрасті також знаходиться чимало. Ви опинилися серед них? Прекрасно! Для того, щоб ваш бізнес був прибутковим, важливо чітко для себе з’ясувати деякі нюанси цієї сфери.

Франшиза - що це? /11.11.2009

Омонімія терміну франшиза зі сфери страхування та зі сфери підприємницької дільності іноді вносить деякі непорозуміння

Види франчайзингу /19.11.2009

Франчайзингові системи можна структурувати по багатьом критеріям. Представляємо найпоширенішу класифікацію

Бізнес на селі: норкова ферма /13.03.2012

Наскільки прибутковим є виробництво хутра в Україні?

популярне на форумі

Секрети успішності магазину одягу

Вот интересная статья о том, как можно открыть свой магазин нижнего белья...

3 коментар
остання 17.04.2018
Как открыть кроличью ферму. Бизнес-план.

Имя кредитора: г-н Пол Уильям. Lender E-mail: paul_william_loanhouse@hotmail.com Мы предлагаем частные, коммерческие...

1 коментар
остання 02.04.2018
Секрети успішності магазину одягу

Ось інтернет магазин іспанської взуття https://elegante.com.ua/ там дуже гарне та елегантне взуття, а...

3 коментар
остання 03.01.2018
METRO: франчайзинг в Україні

Ребята! кто-то получил разъяснения или инфу по metro

5 коментар
остання 19.01.2017
METRO: франчайзинг в Україні

Хочу відкрити магазин! Підскажіть деталі по франшизі ramanyatsiuk@gmail.com Дякую

5 коментар
остання 08.12.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Обратились в клинику 22 сентября. За день до этого мой кот вдруг стал каким-то слабым, припадал на...

27 коментар
остання 26.09.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

20.05.2016 ветеринар клиники Алден-вет Татьяна Федоровна Ковченко назначила моему коту уколы. После...

27 коментар
остання 25.05.2016
Алден-Вет кожного разу трохи інакша

Алден-Вет, клиника на Виноградаре у вас оставляет желать лучшего. Приехали по старой памяти в...

27 коментар
остання 04.02.2016