05.06.2012

Бізнес на селі: молочний кооператив

Створення молочного кооперативу - це не просто можливість постійної реалізації молока за справедливою ціною, це шанс для селян відчути себе справжніми підприємцями

Українське село - це ярмарок можливостей. Кожен його житель є маленьким підприємцем. Він вирощує овочі, якими годує свою сім'ю і торгує на ринку. Він тримає домашніх тварин, які дають йому м'ясо і молоко. І це - теж його заробіток. Селянин може жити багато і самодостатньо, якщо обере правильний шлях свого розвитку. Найчастіше ціни, за якими він продає свою продукцію, - набагато нижчі ринкових. Одним із способів отримувати адекватні гроші за плоди своєї праці є створення кооперативу. Український ринок молочних кооперативів ще досить молодий. У кожній області працює не більше 10 селянських об'єднань такого формату.

Молочний кооператив

95% членів молочного кооперативу - це звичайні домогосподарства, які тримають 1-3 корови

Як стверджують експерти, хвиля створення молочних кооперативів почалася зовсім недавно. Тому на сьогоднішній день немає молочного кооперативу, чия історія налічувала б більше 10 років успішної діяльності. Серед об'єднань, зареєстрованих раніше, багато бездіяльних. "Бувають випадки, коли молочний кооператив був зареєстрований ще 5 років тому, але протягом усього цього часу ніякої діяльності не вів, - стверджує Віктор Кмитко, директор проекту "Розвиток молочних кооперативів" МБО "Добробут Громад". - Коли вступає в дію державна програма сприяння розвитку молочних кооперативів, багато подібних об'єднань створюється в останній момент для того, щоб отримати якусь вигоду. Так, наприклад, сталося три роки тому, коли за підтримки Юлії Тимошенко молочні кооперативи мали можливість отримати 20 молоковозів".

Головне - почати

Сьогодні для організації кооперативу достатньо двох тижнів. У будь-якому випадку, процедура оформлення всіх реєстраційних документів та отримання печатки займає близько місяця. Саме тому хвиля формування таких формацій починається саме в період реалізації державних програм щодо сприяння розвитку молочних кооперативів. Що для цього потрібно? Для початку необхідно організувати ініціативну групу майбутніх членів кооперативу. Варто враховувати, що в процесі реєстрації може брати участь тільки 3 людини, але втім, засновники та члени молочного кооперативу мають абсолютно рівні права. Для старту знадобиться певний фінансовий капітал - від 50 до 200 тис. грн. Як правило, селяни не в змозі зібрати таку суму самостійно. Фінансову допомогу можна отримати від органів державної влади.

Бізнес-план

Сума початкових інвестицій: 200 тис. грн

Витрати:

  • зарплата персоналу, збір та первинна обробка молока: 0,5 грн/л × 12 л × 200 корів × 30 днів = 36 тис. грн
  • оплата зібраного молока: 2,2 грн × 12 л × 200 корів × 30 днів = 158,4 тис. грн

Разом: 194,4 тис. грн

Доходи:
12 л × 200 корів × 3 грн/л × 30 днів = 216 тис. грн

Прибуток перед оподаткуванням
216 тис. грн - 194,4 тис. грн = 21,6 тис. грн

Розподіляється між членами:
21,6 тис. грн × 0,2 = 4, 32 тис. грн
Йде на розвиток кооперативу: 21,6 тис. грн × 0,8 = 17,28 тис. грн

Представлений розрахунок є лише орієнтовним - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть змінюватись (Ціни взяті за Києвом)

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Бізнес на селі: молочний кооператив

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank