29.11.2011

Відкриваємо кінний клуб. Бізнес-план

Заробляємо на конях

Кінний бізнес зазвичай починають не стільки через любов до грошей, скільки з любові до коней. Відкриття кінного клубу вимагає чималих інвестицій, які окупляться не відразу: для формування стабільної бази клієнтів потрібен час, а всі отримані від прокату кошти йдуть на харчування тварин та оплату праці персоналу. Набагато вигіднішою справою є розведення коней для продажу. Цим займаються кінні заводи. Їх головне завдання - виростити здорових і сильних тварин, які потім підуть на продаж кінним клубам і приватним особам.

Однак, незважаючи на те, що продаж коней - справа більш прибуткова, щось - чи то овіяний романтикою образ вершника, чи то любов до цих тихих, спокійних тварин, - все ж змушує людей вкладати величезні кошти в кінний прокат, знаючи про те, що великі прибутки з'являться не відразу.

А землі - найбільше
Побудова кінного клубу вимагає сотень тисяч, а то й мільйонів доларів. Щоб створити невеликий спортивний клуб, можна вкластися і в 300 тис., але клуби міжнародного масштабу вимагають сотні мільйонів. «Зараз по Житомирській трасі в селищі «Мрія» відкривається база «Валдай Груп», - розповідає тренер кінноспортивного клубу «Аргамак» Ганна Гула. - Це величезний кінноспортивний комлекс, рівень якого відповідає європейським стандартам. Його вартість - 150 мільйонів доларів. Однак для хорошого клубу олімпійського резерву це ще середня ціна». Левова частка коштів, інвестованих в кінний клуб, йде на оренду землі та облаштування місця для життя коней. У природі все своє життя коні присвячують руху. Сплять вони лише вночі. А тому, щоб ці тварини себе добре почували, їм потрібно широкі простори для пересування і затишний притулок для ночівлі. Як правило, розміри території, відведеної для вигулу і випасу коней, коливаються від 1 до 5 гектарів. Варто оренда такого задоволення - 300-500 тисяч доларів на місяць.

Кінний клуб Аргамак, Анна Гула, тренер, кінь

Головний критерій, яким потрібно керуватися при підборі персоналу кінного клубу - любов до цих тварин. Тільки в люблячих руках коні будуть спокійними, ввічливими, здоровими і красивими

Що стосується приміщень, необхідних для ночівлі коней, оптимальним варіантом є стайня розміром 300 - 400 кв. м (у розрахунку на 30 коней). У кожного коня повинна бути своя «кімнатка» - невелике стійло розміром 3х4 (а якщо фінанси дозволяють, то 6х8), де він харчується і відпочиває вночі. У стайні також має бути великий широкий прохід, щоб кінь міг вільно розправитися, коли заходить і виходить, і велике вікно для провітрювання приміщення. Стайня - це найбільш важлива частина землі, відведеної під кінний клуб. Щоб зайнятися кінним бізнесом, необов'язково мати в розпорядженні гектар землі, можна тільки побудувати стайню, а місцем для прогулянки вибрати який-небудь парк, поляну або луг. Якщо ж землі багато, а стайні немає, мати кінний клуб буде проблематично.

Саме в побудову та облаштування приміщень для тварин (конюшня, комунікація, обладнання для ветеринарного обстеження, манежі) вкладають велику частину суми початкових інвестицій. А це - від 300 тисяч до 150 мільйонів доларів в залежності від ваших вимог і уподобань. Отже, не забувайте, починати свій бізнес потрібно з землі. Щоб коні, які будуть служити джерелом доходів, не відчували дискомфорту.

Коня за очі не купують
Купівля та утримання коня - найважливіший, хоча і не найдорожчий в кінному бізнесі момент. До вибору тварини треба поставитися з усією серйозністю. Можна мати гарну стайню і кілька гектарів землі, але якщо на ній пасуться лише чотири старі шкапи, навряд чи варто сподіватися на успіх і процвітання. Вартість одного коня - приблизно 10 тисяч євро. Призера спортивних змагань купують і за мільйон. «Раніше вважалося, що українська верхова порода талановита, універсальна для всіх видів спорту. Але з початку 90-х до теперішнього часу вимоги до цих тварин виросли більш ніж в 10 разів. Німецькі та голландські породи - більш енергійні і емоційні - залишаються поза конкуренцією, витісняючи тим самим українську верхову породу» - розповідає тренер кінного клубу «Аргамак» Ганна Гула.

Жажківський кінний завод, продаж коней, Руслан Нормуратов, головний тренер

У середньому кінні клуби купують до 5-7 нових коней на рік.

Енергію і здоров'я коні отримують з їжею. Щоб кінь виглядав презентабельно і добре служив, потрібно уважно поставитися до його раціону. За допомогою їжі можна стимулювати ту чи іншу якість коня. Наприклад, якщо годувати його вівсяною або ячмінною кашею, кінь буде енергійним і рухомим. Але якщо окрім каші тварині нічого не давати, вона буде виглядати худою. А худий кінь довіри у клієнта не викличе. Тому до каші потрібно додавати ще й повний комплекс всіляких вітамінів. Щоб не займатися цією важкою справою і не вираховувати щоденно, скільки і яких вітамінів необхідно, краще використовувати гранульований комбікорм, який містить і овес, і ячмінь, і певну кількість вітамінів. Для того щоб протягом місяця прогодувати 30 коней, потрібно запастися 5 тоннами такого продукту. Шукати його слід на комбікормових заводах. Так, наприклад, гранульований корм для коней, який містить 7 видів вітамінів, овес з висівками і ячмінь можна придбати на Кіровоградському комбікормовому заводі. Не менш смачний і корисний елемент кінного раціону - сіно. Його закуповують один раз на рік великою партією. Постачальником може стати як певна агрофірма, так і звичайне селянське господарство, при цьому краще вибрати останній варіант. Сіно - продукт нестабільної цінової категорії. Ціни на нього безпосередньо залежать від вартості бензину. Так, наприклад взимку, тонна сіна коштувала близько 800 грн, а зараз досягає 2300 грн. До вибору постачальника сіна та продукції потрібно підійти дуже серйозно. Якщо немає бажання переплачувати зайвий раз ветеринару, простежте, щоб в сіні не було соломи, і воно було м'яким. В інших випадках у коней виникають наколи на небі, які погано гояться і навіть можуть спровокувати виразки.

Це фрагмент статті "Кінь людині крила", продовження Ви можете знайти в журналі "Ідеї Бізнесу ФРАНЧАЙЗИНГ" 3/2011

Бізнес-план

  Сума початкових інвестицій:
 • покупка коней: 20 × 14 тис. = $ 280 тис.
 • набір для коней: (Сідло: 1 шт. × $ 710) + (Вуздечки: 2 шт. × $ 100) + (Щітки: 1 шт. × $ 25)) × 20 = $ 18 тис.
 • споруда клубу: $ 300 тис
Разом: $ 598 тис.

  Витрати на місяць:
 • комбікорм: 3,5 тонн: $ 440
 • сіно (1 т): $ 100
 • зарплата персоналу (2 інструктора і 2 конюха): $ 1 тис.; послуги ветеринара (5 викликів): $ 250.
 • оренда землі під приміщення $ 12 / кв.м × 300 м2 .= = $ 3.7 тис.
Разом: $ 5.5 тис.

  Доходи на місяць:
 • прокат коней: 200 осіб × 2:00 × $ 25/час = $ 10 тис.
 • заняття з тренером: 10 занять × $ 100/год = $ 1 тис.
Разом: $ 11 тис.

Прибуток перед оподаткуванням:
$ 11 тис. - $ 5.5 тис. = $ 5.5 тис.

Окупність бізнесу:
$ 598 тис.: $ 5.5 тис. = 108 місяців = 9 років

Представлений розрахунок є лише орієнтовним - для кожного конкретного випадку і умов цифри будуть змінюватись (Ціни взяті за Києвом)

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Відкриваємо кінний клуб. Бізнес-план

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1171 коментарів, 284 учасникі

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank