17.11.2009

Дві ліцензії - більший прибуток

Коли дві франчайзингові торговельні марки приносять двосторонні вигоди...

Два сусідніх франчайзингових стенди - різних взаємодоповнюючих брендів, - можуть підвищити продажі один одному. Це двостороннє вигідна ситуація.

Як використовувати

Подивимося на приклад ко-брендінгу. У ситуації великих магазинів одна з компаній надає в оренду другій частина своєї площі, за умови, що торговельні марки підходять одна одній, та продукти, що продаються, взаємно доповнюються. Наприклад, такий спосіб діє, коли мережа продовольчих супермаркетів співпрацює з мережею пекарень.

Ко-брендінг також вигідний, коли франчайзі має в своєму приміщенні вільне місце і хоче клієнтам запропонувати додатковий сервіс - купує тоді другу ліцензію, наприклад, невеликого кафетерію в фітнес-клубі. Таким чином франчайзі може запропонувати ширший асортимент товарів або послуг і привабити більше клієнтів.

Уважно вибирати

Франчайзі повинен бути впевненим, що через ко-брендінг марка його першої мережі не втратить престижу. Очевидно, за цим також слідкують франчайзери, які мають погодитися на співпрацю і визначити, чи дійсно їх близькість дасть ефект синергії і зростання продажів. Ко-брендінгових партнерів потрібно вибирати уважно, щоб вони не конкурували, а залучали додаткових клієнтів. На початку співпраці потрібно звернути увагу на юридичні і організаційні питання. Договори ко-брендінгу можуть бути досить складними, тому що підписуються трьома сторонами: двома франчайзерами і одним франчайзі.

Що в договорі

В договорі потрібно точно встановити умови щоденної співпраці. Це вирішить питання поділу коштів щоденного утримування приміщення, можливих ремонтів, а також прибирання, рішення, що стосуються годин відкриття, зберігання товарів. Потрібно встановити, чи приміщення має бути поділене на області продажу для кожної з марок і погодити форми платежів, відрахувань, а також звітів - особливо, якщо різні оплати внесені на користь двох різних власників ліцензії.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank