17.11.2009

Дві ліцензії - більший прибуток

Коли дві франчайзингові торговельні марки приносять двосторонні вигоди...

Два сусідніх франчайзингових стенди - різних взаємодоповнюючих брендів, - можуть підвищити продажі один одному. Це двостороннє вигідна ситуація.

Як використовувати

Подивимося на приклад ко-брендінгу. У ситуації великих магазинів одна з компаній надає в оренду другій частина своєї площі, за умови, що торговельні марки підходять одна одній, та продукти, що продаються, взаємно доповнюються. Наприклад, такий спосіб діє, коли мережа продовольчих супермаркетів співпрацює з мережею пекарень.

Ко-брендінг також вигідний, коли франчайзі має в своєму приміщенні вільне місце і хоче клієнтам запропонувати додатковий сервіс - купує тоді другу ліцензію, наприклад, невеликого кафетерію в фітнес-клубі. Таким чином франчайзі може запропонувати ширший асортимент товарів або послуг і привабити більше клієнтів.

Уважно вибирати

Франчайзі повинен бути впевненим, що через ко-брендінг марка його першої мережі не втратить престижу. Очевидно, за цим також слідкують франчайзери, які мають погодитися на співпрацю і визначити, чи дійсно їх близькість дасть ефект синергії і зростання продажів. Ко-брендінгових партнерів потрібно вибирати уважно, щоб вони не конкурували, а залучали додаткових клієнтів. На початку співпраці потрібно звернути увагу на юридичні і організаційні питання. Договори ко-брендінгу можуть бути досить складними, тому що підписуються трьома сторонами: двома франчайзерами і одним франчайзі.

Що в договорі

В договорі потрібно точно встановити умови щоденної співпраці. Це вирішить питання поділу коштів щоденного утримування приміщення, можливих ремонтів, а також прибирання, рішення, що стосуються годин відкриття, зберігання товарів. Потрібно встановити, чи приміщення має бути поділене на області продажу для кожної з марок і погодити форми платежів, відрахувань, а також звітів - особливо, якщо різні оплати внесені на користь двох різних власників ліцензії.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Дві ліцензії - більший прибуток

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank