07.03.2008

Франчайзинг та інші організаційні форми

Франчайзинг є одним із методів реалізації товарів та послуг кінцевому споживачу

1. Приклади способів реалізації продуктів та послуг:виробник – найманий працівник – клієнт

виробник/реалізатор – дистрибютор – клієнт

виробник/власник ліцензії – виробник/користувач ліцензією – клієнт

виробник/франчайзер – франчайзі - клієнт

2. Подібності та розбіжності між франчайзингом та іншими способами реалізації товарів та послуг:

Франчайзинг та застосування праці
(роботодавець – працівник)
Подібності Розбіжності
Кожна форма контролю роботодавця над працівником може бути вказана у франчайзинговій угоді. Франчайзер не відповідає за зобов’язання франчайзі.
Франчайзер навчає франчайзі. Франчайзі інвестує власні фінансові ресурси, навідміну від працівника, який нічого не інвестує у фінансовій формі, лише власну працю.
Франчайзинг і дистрибуція
Подібності Розбіжності
Основним обов’язком дистрибютора є постачання товару кінцевому споживачу. Суттю франчайзингової умови є не постачання товару для франчайзі для його дальшого перепродажу, а дозвіл та одночасно обов’язок користування цілим франчайзинговим пакетом. Такий пакет включає в себе і назву, під якою буде працювати пункт, знання та досвід (ноу-хау), а також підтримку зі сторони франчайзера – одним словом цілу методика ведення бізнесу, опрацьовану франчайзером.
Франчайзі, так само як дистрибютор, знає специфіку та потреби локального ринку. Франчайзі зазвичай співпрацює лише з однією фірмою – франчайзером, коли дистрибютор зазвичай співпрацює з кількома фірмами.
Франчайзі, так само як дистрибютор, закуповує велику кількість товару, а продає в роздрібі. Франчайзер зобов’язаний до навчання франчайзі методів продажу та маркетингу товарів та послуг.
Франчайзинг та ліцензія
Подібності Розбіжності
Франчайзера та франчайзі пов’язує угода. Кожна зі сторін гарантує другій стороні права, і має щодо іншої сторони визначенні зобов’язання, наприклад вживання марки продукту чи товарного знаку. Обов’язки, що виникли на підставі умови, є активними – франчайзер контролює діяльність франчайзі.
В договорі міститься охорона прав франчайзі чи користувача ліцензією. Обов’язки, що виникають із ліцензійної угоди, є пасивними – продавець ліцензії концентрується на отримуванні гонорару, і проведенням контролю над використанням ліцензії.
Так само, як і франчайзі, користувач ліцензією зобов’язаний платити за наданням їм права використовувати ліцензійний продукт чи назву. Франчайзер розвиває мережу і концентрується на тому, щоб всі елементи мережі працювали добре.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0
Франчайзинг та інші організаційні форми

Ще немає жодного коментаря до статті. Нехай Ваш буде першим.

Форум 293 теми, 1172 коментарі, 285 учасників

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank