07.03.2008

Недоліки для франчайзера

Франчайзинг, крім очевидних переваг, має ряд недоліків та небезпек, на які наражається франчайзер

1. Франчайзі, які досягли успіху завдяки системі створеної франчайзером, часто хочуть від нього отримати незалежність - відокремитися. Тому може виявитися так, що одного дня колишній бізнес-партнер може стати конкурентом франчайзера, який додатково досконало знає ринок та слабкі та сильні сторони франчайзера. Саме тому більшість франчайзингових умов містить статтю яка забороняє франчайзі вести власну діяльність, яка буде конкурентною по відношенню до франчайзера та інших учасників системи. Однак треба бути свідомим, що такий пункт в умові буде підлягати оцінці антимонопольного комітету, і відсуває можливість конкуренційної діяльності колишнього франчайзі лише на деякий час.

2. У випадку коли сума поточних франчайзингових оплат є залежною від обсягу продаж, можна припустити, що він буде старатися приховувати свої обороти, і як наслідок зменшити суму відрахувань на користь франчайзера.

3. Не можна також забувати про необхідний контроль якості зі сторони франчайзера, що є дуже важливим для хорошого візерунку всієї франчайзингової системи на ринку. Проте трапляються франчайзі, які не хочуть, або з якихось причин не можуть реалізувати вимог франчайзера відповідно підписаній угоді. Варто також пам'ятати, що франчайзі не є працівниками фірми, а незалежними підприємцями. І можливий ризик, що навіть при наявності франчайзингового договору виникатимуть труднощі при контролі.

4. Споживачі сприймають кожне франчайзингове підприємство як частину однієї мережі підприємств. Тому у випадку, якщо хто-небудь із франчайзі вестиме свій бізнес погано, це матиме вплив на репутацію цілої системи.

5. Ризик виходу з франчайзингової системи дуже успішних франчайзі. Такі франчайзі найчастіше вважають, що франчайзингові відносини накладають на них забагато обов'язків, і можна вести бізнес самому (тим більше при наявності локалізації). Ймовірно після розірвання контракту колишній франчайзі захоче вести подібну діяльність що є прямою конкуренцією франчайзера.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank