07.03.2008

Переваги для франчайзера

Франчайзинг сприяє швидкому та інтенсивному розвитку дистрибуційної мережі товарів чи послуг франчайзера, і не тільки...

1. Перш за все франчайзинг дозволяє розвинути мережу збуту, а за цим іде зміцнення позицій франчайзера на даному ринку без необхідності великих інвестицій. Також це означає впізнавальність та вартість його торговельної марки, а крім того можливість закладати у плани більший продаж товарів та послуг, тому що франчайзингова угода часто накладає на франчайзі обов'язок продавати товари чи послуги лише франчайзера, інших франчайзі, або тих постачальників, на яких погодиться франчайзер.

2. Дуже важливою є можливість отримання від франчайзі додаткового каналу доходу у вигляді оплат, які він повинен сплачувати згідно умови. Йдеться не лише про вступну франчайзингову оплату, пов’язану із долученням до мережі, а більше про поточні франчайзингові оплати. Часом трапляється так, що вступна оплата, поточні франчайзингові платежі та платежі в маркетинговий фонд вже вкалькульовані у роздрібну ціну продажу кінцевому покупцю (часто у випадку торговельного франчайзингу - наприклад продаж одягу). Такий метод дозволяє стати франчайзі особам, які не мають одразу великих сум для первинних інвестицій, і запобігає виникненню суперечок та обурення щодо розміру відрахувань франчайзеру.

3. Оскільки франчайзі є власниками своїх підприємств, в які інвестують власні кошти, вони більш зацікавлені в їх успішності, ніж у випадку найманих керівників.

4. Зниження видатків на рекламні та промоційні кампанії, оскільки франчайзі зазвичай зобов’язані відраховувати певний відсоток на спільний маркетинговий фонд.

5. Велике значення для франчайзера є розподіл компетенцій та відповідальності щодо третіх осіб, оскільки саме франчайзі, як окремий суб’єкт господарювання, несе повну відповідальність за свої результати. І як наслідок, маючи скарги, інституції не можуть направляти їх франчайзеру, хоча в їх свідомості франчайзингова система часто функціонує як одна структура.

6. Франчайзинг позбавляє франчайзера необхідності проблем наймання та керівництва персоналом, оскільки саме франчайзі бере на себе повну відповідальність у питаннях найманої праці та керівництва командою.

Поділитися статтeю

Коментувати на форумі

0

хочете більше?

нюслеттер Franchising.ua

If you see this, leave this form field blank